kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Derin Amerika'nın Gezi Oyunu Nasıl Bozulur?

Seral İbrahim Köprülü

Seral İbrahim Köprülü

E-Posta :

 Amerikan derin devleti, Türkiye'yi karıştırmak için, ülkemizdeki komünist terör örgütlerini alenen destekliyor. Şahin neoconların, "dünyayı savaşlarla demokratikleştirme!" adı altındaki yıkım politikalarını, her türlü dezenformasyonla destekleyen CNN International gibi türlü basın yayın organları da yaptıkları provokatif yayınlarla Amerikan derin devletine tam destek veriyor.

Bu karanlık organizasyon, Gezi Parkı olaylarını dünyaya çarpıtarak, Türkiye'nin sembol bir meydanında, bir grup insanın yaptığı eylemler olarak değil, tüm Türkiye'nin devletine karşı ayaklandığı izlenimini vererek duyuruyor.

Türkiye Yugoslavya Yapılmak İsteniyor

Türkiye'yi demokratik ve idari açıdan zaaf içinde göstermeyi hedefleyen bu karanlık organizasyonun tek amacı, ekonomik, siyasi ve psikolojik açıdan Türkiye Cumhuriyeti Devletini zarara uğratıp çökertmek. Bundan sonra ise planın ikinci aşamasının devreye sokulması düşünülüyor; bölünüp küçük parçalara ayrılmış bir Türkiye hedefleniyor.

Güya, "şehirlerinin meydanlarına dahi hakim olamayan, halkının tamamıyla hiç iyi ilişkiler kuramayan, farklı unsurları bir arada tutamayan zayıf bir devlet" görünümü varmışcasına bunun ısrarla vurgulanması, ülkemizi zayıflatıp küçük idari bölgelere ayırma planının bir parçasıdır.

Gezi provokasyonlarıyla, haklı bir çevreci eylemin hükümeti düşürmeye yönelik bir sokak çatışmasına döndürülmesi bu yüzden yoğun bir ilgiyle destekleniyor.

Amerikan, İngiliz, Fransız ve Alman derin devletleri, bu karanlık organizasyona destek vererek, hem milletimizi ayaklanmaya sevk etmeye çalışıyor, hem de Türkiye'ye, "beceremiyorsun, artık küçük parçalara bölün, Kürtler de, Lazlar da, Çerkesler de, Beyaz Türkler de bütünden ayrılsın, sen de sadece Orta Anadolu'da küçük bir bölgenin yönetimini yap" mesajını vermeyi hedefliyor.

Oysa Amerika 60 Yıldır Komünizmle Mücadele Ediyor

ABD son 60 yıldır komünizme karşı büyük bir mücadele verirken, Amerikan derin devletinin Türkiye, Ortadoğu ve Asya'daki komünist ve radikal terör örgütlerini desteklemesi çok anormal. Her şeyden önce, bu komünist terör örgütleri, Amerikan konsolosluk ve büyükelçiliklerini birincil terör hedefi haline getirmişken, bu anormallik daha da enteresan bir boyuta geliyor. Özetle bu politika, Amerika için de büyük bir tehlike arz ediyor.

Diğer taraftan, Emperyalizm ve ABD karşıtı olan komünist grupların, Amerikan desteğine çok sevinip, bu yardımı alkışlaması da ayrı bir utanç verici durum.

Amerika'da, 11 Eylül ve Boston saldırıları başta olmak üzere, tüm terör hadiseleri, komünist ve radikal oluşumların birlikte yaptığı organizasyonlarla meydana geldi.

Amerika Latin Amerika'daki komünist tüm oluşumlardan rahatsız ve bu durum, güvenlik politikalarında yoğun bir korunma mesaisinin harcanmasına neden oluyor.

Komünist Kuzey Kore ve Çin, Amerika için başlı başına bir tehdit olarak gündemde kalıyor.

Ortadoğu'nun tehdit içeren durumu, İslam ülkelerinin başsız ve dağınık olmasıyla provokasyonlara tam açık halde olmasından kaynaklanıyor. PKK'yı, BAAS rejimlerini ve radikal her unsuru kendi çıkarları doğrultusunda desteklemekten çekinmeyen Amerikan derin devleti, aslında ABD'nin başına büyük bir bela olan bu ortamın oluşmasına kendisi bizzat vesile olmuş oluyor.

Yapılması Gereken Nedir?

1. Amerika ile işbirliği. Türkiye, Amerikan derin devletinin, savaşları, komünist hareketleri ve radikal faaliyetleri sinsi bir politikayla destekleyen şahin kanadına her vesileyle karşı çıkan, sağ duyulu Amerikalılarla muhakkak çok sıkı bir işbirliğine girmelidir.

2. Dindar Amerikalılarla ittifak. Amerika'da silah lobisine, savaş lobisine, şiddete, materyalizme ve İslamofobiye karşı çıkan, yaratılışçılığı destekleyen Amerikan dindarlarıyla "La İlahe İllAllah" temelinde ittifak edilmeli, komünist ve diğer tüm marjinal unsurlara karşı el ele verilmelidir. İyice bilinmelidir ki, Amerika'da da yaratılışı destekleyen dindar Amerikalılarla, savaşları ve materyalizmi destekleyen unsurlar arasında büyük bir siyasi çekişme yaşanmaktadır.

3. Enformasyon bakanlığı. Türkiye, Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya ülkemizi, demokrasimizi, insanımızı ve köklü kültürümüzü her fırsatta çok iyi anlatan mükemmel ve çok hızlı çalışan, çok kaliteli bir ekipten müteşekkil bir enformasyon bakanlığı kurmalıdır.

4. Devletin sevgi dili. Devletimiz, farklı tüm unsurlara müthiş bir hoşgörü, sevecenlik ve en ileri demokratik şartları kabul etmiş sevgi dolu bir üslupla yaklaşmalı, farklı her düşünce sahibi topluluğu en güzeliyle kucaklamalıdır.

5. Ülkemizdeki özgürlükler. Devletimiz, insanların yaşam tarzına karışmadığını, anayasalar çerçevesinde her konuda alabildiğince özgürlükler olduğunu vurgulayıcı, şefkatli ve sevgi dolu bir üslup geliştirmelidir.

6. Kalite bakanlığı. Kalite bakanlığı kurulup, kalite bir devlet politikası haline getirilmelidir. Kaliteli, kültürlü, seviyeli ve güzel ahlaklı bir toplum hedeflenerek, kalitesiz görünümden şiddetli bir şekilde olumsuz etkilenen Batı dünyasını, bu görünüm üzerinden kışkırtan provokasyonlar kökten çözülmelidir. Bugün Gezi Parkı'nı, yarın başka bir konuyu rahatlıkla bahane edeceği anlaşılan ülkemiz düşmanlarına bu yönde tüm yollar kapanmalıdır. Her şeyden önce kalite, Batı'ya göstermelik olması amaçlı değil, aziz milletimizin ruhunda var olan ve hayata geçirilmesi gereken en önemli gerekliliktir.

7. Antikomünist faaliyet. Komünizm ve Leninist-Maoist şiddet içeren unsurlar, bir olay esnasında pankart ve sloganların engellenmesiyle ve sadece polis müdahalesiyle değil, köklü bir ilmi ve felsefi çalışmaya ancak engellenebilir. Hiç vakit kaybetmeden, hem okullarda hem de yazılı ve görsel basın vasıtasıyla ülke çapında antikomünist, antimateryalist, antihurafi bilimsel faaliyet bir an önce başlatılmalıdır. Bir ilmi kültürel seferberlik halinde sapkın tüm ideolojiler demagoji veya romantik bir şekilde değil, ilmi delil, akılcı bir anlatım ve bilimsel bir dille derhal fikren bertaraf edilmelidir.


İzlenme: 952
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR