kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

YOBAZLAR MÜSLÜMAN DEĞİLDİR..

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

Dini kural olarak etrafınızda duydugunuz birçok bilgi yada uygulama yobazlar tarafından uydurulmuş hurafelerden olabilir. Yobazlar enaniyet sahibi oldukları için yalan ve hurafe uydurma konusunda asla çekinmezler. Kuranda olmayan bir ayeti yada olmayan bir hadisi dogru gibi anlatabilir yada tevil (anlamını kendince degiştirip) edip sapkınca yorumlayabilirler. Bu yüzden yobazlar Münafık ve Müşrik zihniyettedirler.
 
Yobazlar kuranı hiç bilmezler,daha çok kulaktan duyma,aslı astarı olmayan hurafelere inanırlar ve bunları anlatırlar. Arapçaları çok iyidir,çok güzelde kuran okuyabilirler ve en büyük ilgiyi buradan kazanacaklarını bilirler. Dini iyice zorlaştırırlar adeta herkez yapamaz gibi göstertirler. Kuranı yeterli bulmaz ve munafık oldukları icin kibirli olduklarından yanlış yaptıklarının farkına asla varamazlar.
 
Yobazlar etrafa genellikle her an takva görüntüsü vererek,kendilerini en dogru yolda,cennete en layık kullar olarak görürler.
 
Yobazlık kılık kıyafetle olmaz ama yobazlar bunuda çok iyi kullanırlar. Yobaz denilince de akla cübbe veya sarık giyen,çarşaf giyen samimi,ahlaklı ve dürüst müslüman kardeşlerimiz gelmesin.!
 
Yobazların cübbe ve sarık giyenleri oldugu kadar giymeyenleride vardır. Bunlar ise dine ve dindarlara karşı olan sözde çagdaş yobazlardır. Kıyafetler farklı olsada Yobaz düşünceleri aynı oldugundan aralarında fark yoktur.
 
Yobazlar küstahça Allah'a ve peygamberlerine veya evliyalara akıl ögretmeye,begenmemeye,din hakkında saygısız,çirkin şakalar yapmaya kalkarlar. 
(Allah'ı tenzih ederiz)
 
Bir insan dindar olmasa dahi başka yaşamlara olan saygısızlıgı onun yozlaşması icin yeterlidir. 
 
Yobazlar,kadın düşmanıdır,cahil,korkak,kaba,sevgisiz,ruhen ve bedenen pis,merhametsiz,kibirli,yalancı,hilekar,sahtekar,acımasız,saldırgan,küfürbaz ve saygısızdırlar. Kalplerinde hastalık vardır..
 
Müslüman ise,akıllı,kültürlü,demokratik,sevecen,hoşgörülü,güleryüzlü,neşeli,dikkatli,iyimser,dürüst,barışcıl,saygılı,yardımsever,ahlaklı,temiz ve cesurdurlar. Kalplerinde Allah sevgisi vardır..
 
Ayetler..
Kalplerinde hastalık vardır.Allah da onların hastalığını arttırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır.

Hem onlara: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın." denildiğinde: "Biz ancak ıslah edicileriz." derler.

İyi bilin ki,onlar ortalığı bozanların ta kendileridir, fakat anlamazlar.

Bakara Suresi,10-11-12
 


İzlenme: 1844
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR