kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

TÜRK İSLAM BİRLİĞİ'NE ÇAĞRI..

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

Ne kimse zorla dindar olacak nede ülkeler zulüme uğrayacak. Herkeze,ister Yahudi, ister zenci veya isterse beyaz olsun ama herkeze yardım etmek, yaşamına saygı göstermek bu birliğin temel amacıdır..
 
Hepimiz karşımızdakine yardım etmek isteriz. Bütün insanlar böyledir. Karşımızdakinin mutluluğunu görmek isteriz, üzüntüsünü değil. Birbirimizden nefret etmek ve birbirimizi hor görmek istemeyiz. Bu dünyada herkese yetecek yer var. Ve toprak hepimizin ihtiyacını karşılayacak kadar çok ve bereketlidir.
 
Allah'ın bize kuranda bildirdiği yol özgürlük ve güzelliklerle doludur ama biz bu yolu yitirdik. Güç ve hırs insanların ruhunu zehirledi, dünyayı bir nefret çemberine aldı, hepimizi sefaletin ve kanın içine sürükledi. Hızımızı arttırdık ve bencilliğimizin tutsağı olduk. Silah sanayisine harcanan paralar bizi yoksul ve yardımsız bıraktı. Edindiğimiz hurafe bilgiler bizi alaycı yaptı; zekamızı ise daha katı ve daha acımasız ideolojilere kaptırdı. Çok düşünüyoruz ama çok az hissediyoruz. Silahlanmadan çok sevgiye ihtiyacımız var. Nefretten çok iyilik ve anlayışa ihtiyacımız var. Bu değerler insan olmayı gerekli kılan şeylerdir.
 
Uçaklar,Radyolar ve İnternet bizleri birbirimize yaklaştırdı. Bunlar doğaları gereği insanın içindeki iyiliği ortaya çıkarmaya, evrensel kardeşliği oluşturmaya ve hepimizin birleşmesini sağlamaya çalışmaktadır. Şuan bu paylaşım belki dünyadaki milyonlarca insana, milyonlarca acı çeken kadın, erkek ve çocuğa, suçsuz insanları hapse atan, işkence eden bir sistemin kurbanlarına ulaşıyor olabilir. “Kendinizi ümitsizliğe kaptırmayın. Allah'dan sadece inanmayanlar ümit keserler. Üstümüze çöken bela, vahşi bir sistemin (Darwinizm) ve sevginin gelişmesinden duyulan korkunun sonucudur. İnsanlardaki bu nefret duygusu geçecektir, diktatörler ölecek ve halktan zorla aldıkları iktidar yine masum halkın eline geçecektir. İnsanlar vatan için,özgürlük için ve Allah dedikleri için öldürüldükleri sürece ümit asla yok olmayacaktır.
 
İnsanlar-Müslümanlar din diye anlatılan yalan hurafelerle kendilerini aldatan bağnazlara, zayıf görerek ezmeye hatta öldürmeye çalışan zalimlere ve hayvandan oluştuğunuzu söyleyipte sorumsuzca sizi topun ağzına o ölüm çukurlarına süren ideolojilere boyun eğmeyin. Kafaları ve kalpleri bir makine gibi olan bu adamların hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin. Sizler birer hayvan değilsiniz. Sizler insansınız! Kalbimizde sevgi yaratılmış! Birbirinizden nefret etmeyin! Yalnızca sevilmeyenler nefret ederler ve sevmeyi bilmeyenler..
 
Müslümanlar-İnsanlar birbirinizle savaşmayın! Kardeşlik için savaşın! 
İsra Suresi 53.ayetinde ''Kullarıma söyle (insanlara karşı) sözün en güzelini söylesinler'' yazılıdır. Bu hayatı özgür ve güzel kılacak güce sahibiz. Bu hayatı olağanüstü bir çağa çevirecek olan yine sizlersiniz. Öyleyse bu gücü kullanalım ve birleşelim. Yeni bir dünya kuralım. Herkese kaliteli ve huzur dolu bir yaşam sağlayacak, güvenlik sağlayacak, özgürlük sağlayacak yeni bir dünya için İslam Birliğini oluşturalım..
 
Geçmişte ve günümüzde zalimler din dışı ideolojilere kapılıp böyle sözler söyleyerek iktidara geldiler. Ama hepsi bile bile yalan söylediler. Artık islam birliği için gayret edelim, kurana uyarak hırstan, nefretten ve hoşgörüsüzlükten kendimizi arındıralım. Sağduyulu bir dünya için, bilimin ve kalitenin bizleri mutluluğa götüreceği bir dünya için birleşelim..
Allah adına birleşelim..
 
Nerede olursan ol, nasıl durumda olursan ol yinede de başını kaldırıp gökyüzüne bir bak! Bulutlar dağılıyor! Güneş çıkıyor! Karanlıktan aydınlığa çıkıyoruz! Yeni bir dünyanın eşiğindeyiz. İnsanların nefretten ve gaddarlıktan arındığı yepyeni bir dünyaya yaklaşıyoruz. Başını kaldırıp tekrar bak..görebiliyormusun....


İzlenme: 710
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR