kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

KOMUNİST IRKÇILIK (LİTTLE ROCK)

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

 

 1. 2 Eylül 1957, Little Rock..
  Amerika'da 1954 yılında ırkçılık resmen kaldırılmıştı ancak Darwinizmle doğan ve Komunizmle gelişen siyahi ırkçılık henüz sona ermemişti.Arkansas Eyaleti'nin Little Rock kasabasında dokuz siyah gencin Little Rock Lisesi'ne girilmesine izin verilmesiyle başlamıştı herşey.. 9 genç hayatlarında bir daha asla unutamayacakları bir an yaşayacaklardı.. Amerika'da siyahlar ve beyazlar Darwinizmin etkisiyle senelerdir ayrı okullarda ve ayrı semtlerde hatta ayrı kaldırımlarda ayrı olmak zorunda kalmışlardı. Siyahi insanların maymundan insana gelişememiş hayvan türü olduğunu savunan Evrim Teorisi (Darwinizm) böylelikle günümüz ırkçılığının sözde bilmsel temellerinide atmış bulunuyordu.

  Dokuz siyah genç okullarda ırk ayırımcılığının resmen kaldırılmasından üç yıl sonra liseye gitmek istediklerini beyan etmişlerdi ancak binanın önü Ulusal Komunist Muhafızlar tarafından tutulmuştu. Binlerce Komunist beyaz ellerinde "Zenciler ormanlarına" yazılı pankartlarla Little Rock Lisesi'ne girmeye çalışan siyah öğrencileri protesto edip birde hakaret ediyorlardı. Irkçılık karşıtı bazı beyazlar siyahi öğrencilere destek olmaya çalışıyor ancak Komunizmin şiddetiyle karşılaşıyorlardı.

  Amerikan Anayasa Mahkemesi 1954 yılında okullarda siyah-beyaz ayrımcılığını ortadan kaldırmıştı. Fakat Arkansas gibi bazı eyaletler bu karara direniyordu.Amerika'da büyük bir ikilem yaşanıyordu. Dönemin Arkansas valisi Orval Faubus 2 Eylül'de başlayacak olan yeni öğrenim yılından bir gün önce akşam saatlerinde kendisine bağlı Ulusal Komunist Muhafızları'nın okulu kuşatması emrini vermişti. Ayrıca binlerce Komunistde okulun önünde toplanmış siyahi öğrencilerin okula girmesini önlemek için ırkçı gösteriler yapıyordu.

  20 Eylül sabahı mahkeme kararı ile Ulusal Komunist Muhafızları okulun önünden çekmek zorunda kaldı. 24 Eylül sabahı Başkan Eisenhower Arkansas'ın bütün polis ve asker güçlerini federal hükümete bağladı ve sonra da Little Rock belediye başkanının talebi üzerine hava kuvvetlerinden bir taburu Little Rock'a gönderdi. Tabur okulun etrafındaki ırkçı beyazları dağıttı ve siyah öğrencilere sınıflarının kapısına kadar eşlik ettiler ve böylece siyahi 9 öğrenci okula tam gün devam ettiler. Ancak okulda öğrenim görmeye başladıktan sonra da düşmanca ve ayırımcı davranışlar devam etti. Dokuz öğrencinin sekizi liseyi bitirmeyi başardı.Irkçılık karşıtı mücadele ise aralıksız olarak devam etti ve ABD'de ırk ayırımcılığına yani Komunizme geniş ölçüde tedbir aldı..

  Günümüzde ise sadece başörtüsü taktığı için Komunistlerce okullarda sözlü saldırıya uğrayan ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'yle güvence altına alınmış olan öğrenim hakkını ellerinden almak isteyen Little Rock Komunist ırkçıları gibi Otdü Komunist ırkçılarıda var. Komunizmin özgürlük yalanları altında kandırılmış 20 yaş altı gençler ideolojiyi dahi bilmeden Komunizm propagandasına alet olmaktadırlar. Başörtülü-başörtüsüz yada Müslüman-Ateist vb. gibi inanclara sahip olmamız birbirimize düşman olacağımız anlamıza gelmez. Ülkemiz demokratik sosyal bir hukuk devletidir ve anayasa kanunlarına Laiklik,Cumhuriyet ilkesine göre herkez inancında,giyim ve kuşamında özgürdür. İnancı gereği baskı yapmak,hakaret etmek ise hukuksal alanda ve insani vicdanlar da suç olarak değerlendirilmektedir.

  Kuran ise demokrasinin kaynağıdır. Kafirun süresi ise demokrasiyi ve hürriyeti ifade eden en açıklayıcı surelerden birisidir. Dinde baskı ve zorlama yapmak ve Irkçılık yapmak aynı şekilde haram kılınmıştır.

  Sizin dininiz (inancınız) size,Benim dinim (inancım) bana.. (Kafirun,6)


İzlenme: 1175
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

 • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR