kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

HADİSLERLE MARMARAY MUCİZESİ

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

''DENİZ İSRAİLOĞULLARI'NA NASIL YOL VERDİYSE BİZE DE YOL VERECEK...''

Bu olaya mucize denilmesinin sebebi 1400 sene evvel söylenen bir bilginin 1400 sene sonra aynısı ile gerçekleşmiş olmasıdır. Allah kuranda gaybın kimseye açık olmadığını ama sadece dilediği salih kullarına bildirdiğinide kuranda bildirmiştir. Bu ayetten yola çıkarak incelenen hadislerin çoğunun ahir zamana yönelik olması Peygamberimiz Sav'in gayb bilgisi aldığını göstermektedir.

Mehdi As Konstantiniyye’nin (İstanbul) fethi (manevi) sırasında, sabah namazı için abdest alırken bir bayrak dikecek, deniz ikiye ayrılarak su kendiliğinden uzaklaşacak ve açılan yolu takibeden Hz. Mehdi, karşı kıyıya geçecektir. Sonra bir bayrak daha dikecek ve diyecek ki “Ey insanlar, ibret alınız. Deniz ben-i İsrail’e nasıl yol verdiyse, bize de öylece yol verdi” ondan sonra, hepsi tekrar, tekrar tekbir getirecek ve 12 tekbirle, şehrin 12 burcu da düşecektir. (El-Kavl-ül Muhtasar fi Alametil Mehdiyyül Muntazır,sf.57)

Asrın projesi, Türkiye’nin tam 153 yıllık rüyası Marmaray büyük bir törenle, tekbirlerle ve dualarla açıldı, her yerde bayraklar vardı. Sultan Abdülmecid’in hayali 2013 yılında gerçek oldu ve denizden kupkuru bir yol açıldı. Marmaray dünyanın en derin batırma tüneli özelliğine sahip, yani denizden iyice uzaklaşarak en derinde kupkuru bir yol açılmış oldu. Bu kuşkusuz tarihi bir olaydır ve Peygamberimiz Sav ahir zamanın bu önemli olayınıda hadislerinde çok detaylı olarak anlatmıştır. Konstantiniyye’nin manevi fethi sırasında Allah Hz. Mehdi’ye imkân hazırlıyor. Peygamberimiz hadiste dikilen bayraklardan bahsediyor. Buradan bir bayram günü olduğunu anlıyoruz. Peygamberimizin yolun başında ve sonunda bayrakların olacağını söylüyor.

Hakikaten Marmaray açlışında her yer bayraklarla donatılmıştı. Peygamberimiz bu açılan yol sayesinde insanların doğrudan şehre gireceklerini söylüyor. Herhangi bir viraj olmadan, dimdik ve dosdoğru olarak şehre girildiğinden söz etmektedir. Hadiste de “dik ve doğrudan” diye özellikle bildiriliyor. Ayrıca hadiste halkın bu yoldan geçeceği bildiriliyor. Hadiste yolun tekbirle, Allah anılarak açılacağından bahsediyor. Bu durumda açılış esansında dua edilip Allah anılarak aynısıyla gerçekleşmiştir. ''Su yoldan uzaklaşacak” .. Hadiste deniz ile açılan yol arasında çok mesafe olacağı özellikle vurgulanıyor ve Peygamberimiz kuru bir yolun olacağından bahsediyor. Yine o dönemde cami açılışlarının da olacağı bildiriliyor ve Marmaray’ın çıkışında iki cami var, ayrıca İstanbul’un en büyük camisi de bildiğiniz gibi Çamlıca’da yapılıyor. Peygamberimiz ayrıca hadiste “aynı dönemde Şam’da, Suriye’de katliam olur, çocuklar öldürüleceğinden bahsediyor..

Gaybet-i Numani: Ahmed bin Havza’dan Nahavandi’den Abdullah bin Hammad Ansari’den Muhammed bin Cafer’den İmam Sadık (a.s.)’ın şöyle dediğini rivayet ettiler: “Kaim (a.s) zuhur ettiğinde, … Konstantiniyye’ye (İstanbul’a) talebelerini gönderir. Körfeze vardıklarında ayaklarıyla bir şey yazarlar ve suyun üzerinde yürürler. Konstantiniyye halkı şöyle der: Onlar (Hz. Mehdi (as) ve talebeleri) suyun üzerinde yürüyen sahabelerdir… O anda şehrin (İstanbul’un) kapılarını onlar için açarlar. “Konstantiniyye’nin fethi sırasında sabah namazı için abdest alırken bir bayrak dikecek. Deniz ikiye ayrılarak su kendiliğinden uzaklaşacak ve açılan yolu takip eden Hz. Mehdi karşı kıyıya geçecektir. Sonra bir bayrak daha dikecek ve diyecek ki: Ey insanlar, ibret alınız. Deniz Beni İsrail’ e nasıl yol verdiyse bize de öyle yol verdi. Ondan sonra hepsi tekrar tekrar tekbir getirecek ve 12 tekbir ile şehrin 12 burcu da düşecektir.”
(El-Kavl-ül Muhtasar fi Alametil Mehdiyyül Muntazır, syf. 57)

Beldeler onun emrine girer. Allahu Teala onun elinde Konstantiniyye’nin fethini müyesser kılar. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sf. 56) “

Hz. Hüseyin Ra: Mehdi’nin zuhuru esnasında onu tanıtıcı alametler var mıdır? Diye sordum. O da: Evet, vardır dedi ve şunları saydı: Abbasoğullarının helakı, Süfyani’nin ortaya çıkışı, Beyda denilen yerde bir ordunun helak edilmesi.”

Hz. Ali (RA)dan rivayete göre; Süfyani, Halid b. Yezid b. Ebu Süfyan’ın neslinden bir adamdır. İri cüsselidir. Yüzünde çiçek hastalığı izi vardır. Gözünde beyaz bir leke vardır. Şam tarafından çıkacaktır. Kendisine tabi olanların çoğu Ben-i Kelb kabilesinden olacaktır. Çocukları ve hatta kadınların karınlarındaki bebekleri bile öldürür.


İzlenme: 2341
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR