kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

DOĞU TÜRKİSTAN'DA KOMUNİST ÇİN ZULMÜNE ÇÖZÜM..

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

 

Doğu Türkistan'da 1965 yılından itibaren öldürülen Müslüman sayısı 35 milyon gibi dehşet verici bir rakama ulaşmıştır.. 

Burada ki Müslüman Türk kardeşlerimiz yaklaşık 60 yıldır ve halen devam eden Komunist Çin hükümetinin türlü işkencelerine maruz kalarak, akıl almaz baskılar altında hayatta kalmaya çalışıyorlar. Ülke hapishaneleri düşüncelerinden veya inançlarından dolayı tutuklanmış Müslümanlarla dolu. Bu acıların, bu katliamların, bu sıkıntıların, bu çilelerin hiçbiri yeni değil.!

Müslümanlar neredeyse yüzyıldır baskı altında acımasızca eziliyor. Dağılıp ayrılarak birbirinden habersiz bir şekilde yaşayan müslüman dünyası Allah'ın farz kıldığı Birlik emrini görmezden geldikleri takdirde acıların yaşanılması kaçınılmazdır. Bu fitnenin son bulması akan kanın tamamen durması, kargaşa, anarşi ve terörün tam anlamıyla ortadan kalkması, huzurlu, güvenli, müreffeh, aydınlık bir medeniyet inşa edilmesi ancak Türk İslam Birliği'nin kurulmasıyla mümkündür. Yanlızca Doğu Türkistan'ın kurtulması yetmez. Filistin'i, Irak'ı,Afganistan'ı, Suriye'yi, Kırım'ı, Kerkük'ü, Moro'yu, Ruanda'yı, Arakan'ı, Myammar'ı da kurtaracak tek çözümdür Türk İslam Birliği..

Birlik olmayan İslam aleminin zayıf düşen Müslümanları koruması ve kollaması mümkün değildir. 1,5 milyarı aşkın nüfusuyla İslam alemi birlik olduğunda dünyanın herhangi bir köşesinde tek bir Müslüman dahi zarar görmez. İslam ahlakının özünde birlik vardır. Kuranda yeryüzünde bozgunculuğun son bulması için iman edenlerin birbirleriyle dost olmaları, ittifak etmeleri, birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiği bildirmiştir. Tüm Müslümanlar bu hükme uymakla Allah huzurunda sorumludurlar. Türk İslam dünyasının bu birliği istemesi ve birlik olması farzdır ayrılık ise haramdır.

AYETLER..
İnkâr edenler de birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunların gereğini yapmazsanız (birlik olmazsanız) yeryüzünde bir karışıklık ve büyük bir bozulma olur. (Enfal,73)

Size ne oluyor da, Allah yolunda ve, "Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz? (Nisa,75)

TÜRK İSLAM BİRLİĞİ NEDİR ?
Türkiye'nin liderliği tüm Türk ve Müslüman ülkeleri tarafından istenilen bir gerçektir. Bunun temelinde hem Türkiye'nin tarihi tecrübesi, hem de Türk Milleti'nin sayısız olayla ispatlanmış olan cesareti ve güzel ahlakıdır. Nitekim, Türk Milleti'nin lider olması isteği asla bir ırk üstünlüğü düşüncesine dayanmamaktadır. Söz konusu olan ahlaki bir üstünlüktür. Yapılacak olan liderlik de aslında korumaya, kollamaya, hizmet etmek için çileye ve sorumluluğa talip olma işidir, bir tür ağabeylik vasfıdır.

#STOPChina
http://harunyahya.org/tr/Kitaplar/779/Komunist-Cinin-Zulum-Politikasi-ve-Dogu-Turkistan
 


İzlenme: 906
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR