kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

ÇÖZÜM; İSLAM BİRLİĞİ

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

 Müslüman dünyası acılar içinde kendisine uzanacak bir yardım elini bekliyor.. gece gündüz dualar ediliyor.. twitler, mailler, siyasi görüşmeler yapılıyor.. protestolar, bağıranlar, bayrak yakanlar hatta benide asın diyenler oluyor.. peki sonra ne mi oluyor! Hiç.. 

 
ama neden.. Bağırıp idamları yada zulümleri protesto edenler aradan 2 saat geçtikten sonra tekrar normal hallerine geri dönüyorlar, evine gidiyor yemeğini yiyiyor ve pijamasını giyip sabah işe gitmek için erkenden yatıyor ve sessizliğe kapanıyor taa ki bir başka zulüm haberini televizyonlardan duyana kadar.. Belki gün boyu zulmleri dile getiriyor ama Kahrolsun demek dışında zulümlere çözüm olması için ne yapılacağı yada ne olması gerektiği konusunda hiç bir fikir söyleyemiyor ve Müslümanlık sadece bu şekilde protestolarla gösteriliyor..

Allah kuranda müslümanların belalardan ve zulümlerden nasıl kurtulacağı hakkında bilgiler vermiştir ve bir çözüm yolu göstermiştir. Müslümanlar bu yolu takip etmedikleri sürece zayıf kalacakları için sürekli belalara uğrayacakları bildirilmiştir. Bu yüzden protesto ederek sevap kazandığını sanan müslümanlar aslında Kuranın emri olan birlik olma emrini söylemedikleri için her protestodan sonra elleri boş olarak geri dönüyorlar! 

Camilerde ve meydanlarda zulümlerin durması için Allah'tan yardım isteyen müslümanlar duaya amin derken Yardımın ne olacağı konusunda bir bilgiye sahip değiller. Yardım kendi kendine ümmet içinde zamanla olacak iyileşecek bir durum değildir yada gökten melekler inerek zalimlerin canlarını alarak islamı hakim edecek değildir, herşey kaderle yaratılmıştır. Eğer bir yardım isteniyorsa bu yardımın ne olacağı konusunda da bir açıklama yapılmalıdır. Yardımın ne olduğu söylenmeyen tepkiler sadece gösterişten öteye gitmeyen hareketler olur. 

Dualar da istenmesi gereken ve Kuranda emredilen yardım Mehdiyettir, İslam Birliği'dir.. Farkına varamayanlar müstesna olmak üzere bu gerçeği bilipte söylemeyenler, dile getirmeyenler yada inkar edenler bu zulümler karşısında Protestolarda geceli gündüzlü bağırıp çağırsalarda tam tersine ahirette asıl çözümü söylemedikleri için suskun kalmakla ve kurana uygun davranmamakla hesaba çekileceklerdir.

Zulümler biz duymadığımızda da, görmediğimizde de devam ediyor.. Kahrolsun demekle zulümlere çözüm olmaz bu ifade beter belalara sebeb olan bir ifadedir. Kahrolan millet ileride kahredildiği için tekrar intikam almak isteyecektir ve bu durum kan davası şeklinde uzayıp gidecektir. Çözüm yolu İslam birliğidir ve bu gerçek karşısında her müslümanın yapması gereken Allah'ın bu emrini sürekli gündemde tutmak ve tebliğ yapmaktır. Mezhep,parti yada cemaat taassubu ile hareket ederek müslümanları ayrıştıran karalayan her zihniyet Allah'ın bu emrine karşı gelmiş olacaktır. 

Ahir Zamanın bu acayip halleri ümmet üzerinde adeta imanda bir samimiyet testi gibidir. Kuranda bildirilen emriler ile toplumun çoğunluğa uyarak yaptığı hareketler çoğunlukla birbirini tutmaz. Zalime isyanda bile Kuran dışı yöntemlerin uygulanması olayı kim daha çok bağırıyor, kimin sesi daha fazla çıkıyor yarışmasına döndürmekten öteye geçmiyor. 

Protesto için toplanan kalabalıklar okunan Kuran tilaveti ile düşüncelere dalarken veya kendinden geçip ağlarken acaba bu zalimlik karşısında 'Allah bize neyi emrediyor, ne istiyor' diye de düşünmeleri gerekmektedir. Ağlayarak yada bağırarak hiç bir sorun çözülmez. Çözüm çok net ve açıktır, aksi halde İslam Birliği olmadan zulümler asla bitmeyecektir..

Kader de elbette İslam Hakimiyeti vardır, bunu çoğu müslüman bilir ve çoğu müslümanda belki bunun rahatlığı içinde pasiftir, lakin bu samimiyet testinden geçenler dinde pasifliği terkedenler olacaktır..

İslam Birliği, sadece Mısırın yada Filistinin kurtulması demek değildir, İsrailin, Amerika'nın hatta tüm dünyanın huzura ve demokrasiye kavuşması demektir. İslam Birliği bağnazlığa karşı, ultra modern ve kaliteli bir sevgi birliği olacaktır..


İzlenme: 1079
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR