kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BİR CAHİLİYE ADETİ,TAŞLAMA..

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

 BİR CAHİLİYE ADETİ ''TAŞ ATMAK''..

(Yobazlar ile Komunistlerin Ortak Adeti)
 
Çoğu insan taşlama (Recm) olayını kuranda emredilen bir ceza yöntemi olduğunu sanır. Oysa taşlama başlı başına bir müşrik-münafık adetidir. Kuranda ise taşlama tehdidinde bulunanlara bakıldığında her zaman inkarcılar ön plandadır.
 
“Ey İbrâhîm! Sen, benim ilâhlarımdan yüzmü çeviriyorsun? Eğer bundan vazgeçmezsen mutlaka seni taşlarım...” (Meryem,46)
 
''Ey Nuh ! eğer bu söylediklerinden vazgeçmeyecek olursan, gerçekten taşa tutulup kovulacaksın." (Şuara,116)
 
Ayrıca Allah'dan kendilerine bir ceza olarakta bazı kavimlere yaptıkları zulüm kendilerine tatdırılsın diye taşlama helakına da uğramışlardır.
 
''Emrimiz gelince, oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine (balçıktan) pişirilip istif edilmiş taşlar yağdırdık.'' (Hûd,82)
 
Nitekim günümüzde ki Gezi Parkı olaylarını yakından incelediğimizde ise taş atma olayının anarşiye karışan bazı komunist gruplar tarafından en fazla kullanılan yöntem olduğunu görebilriz. Taş atmak şeksiz şüphesiz öldürmeye tam teşebbüs etmek demektir. Kaldırım taşı büyüklüğünde ki bir taşın insana vereceği en kötü zarar ölümle sonuçlanır. Bilinçli olarak yapılan bu hareket karşısında ki insana yada bir cisme zarar vermeyi amaçlayan en kolay ve en çabuk ceza yöntemidir.
 
Dini eleştiren insanlara bakıldığında Kuranda olmamasına rağmen Recm olayını dinin üzerine yıkmak isterler. Taşlama olayının medeniyetten uzak bir yöntem olduğunu, hukuk dışı ve çağ dışı bir uygulama olduğunu söyleyerek sözde dinin gericilik olduğunu iddia ederler. Bu söylemler elbette dini bilen yada bilmeyen insanlar tarafından bilinçli veya bilinçsiz olarak atılan iftiralardır.
 
Oysa dini bu denli eleştiren ve karalamaya çalışan anarşiye açık insanlara bakıldığında ise kendilerini savunmak adına bir ceza yöntemi olarak yine aynı taşlama Recm olayına başvurmaktadırlar. Gezi Parkı protestosunda ortalığı talan eden komunistlerce polislere, halkın iş yerlerine ve arabalarına uygulanan şiddet aynı taşlama yönteminin bir sonucudur.
 
Yobazlarda kurandan uzak oldukları için doğal olarak medeniyetten ve akıldan da uzak bir karakterde aynı zihniyete sahip olurlar. İslam karşısında ki en büyük tehlike olan Komunizm ve Yobazlık görünürde birbirinden farklı kıyafetler yada farklı inançlar içinde gözüksede temelde her zaman aynı Darwinist nefrette ve şiddette buluşurlar. Sevginin ve merhametin zayıflık olarak değerlendirildiği bu iki deccali fikir insanlar arasında anarşi ve çatışmanın gerekli olduğunu, ancak böyle yaparak zafer kazanılabileceğini düşünürler. Karşısında ki fikre hiç saygısı olmayan, demokrasiden yoksun bu Faşizm taraftarları İslamın gerçek modern ve demokratik olduğunu kabul etmeselerde çok yakın zamanda kuranın bu özelliği tüm insanlar tarafından bilinecek ve Komunizm,Yobazizim tarihe karışacaktır..
 


İzlenme: 758
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR