kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

AHLAKİ DEJENERASYON!

Murat Barış

Murat Barış

E-Posta : piratebaris@gmail.com

Toplum içinde saldırganlığın, sahtekarlığın artması, boşanmaların artması, homoseksüelliğin kabul görmesi, uyuşturucu ve alkol bağımlılığında ciddi bir artış olması, soygun, kavgalar, dolandırıcılık, hayvana şiddet, çocuk istismarı, kadın şiddeti gibi olayların sayısının artması, insanların daha kolay cinayet işlemesi, insanların birbirlerine sevgi ve saygılarının kalmaması vs.. ahlaki dejenerasyonun ortaya çıkış şekillerinden sadece birkaçıdır.

Tüm bu olumsuzlukların kökeninde, insanların yanlış inançları ve düşünceleri yatmaktadır. Din ahlakının getirdiği sevgi, hoşgörü, sabır, merhamet, fedakarlık gibi insani özelliklerin toplum içinde zayıflaması ortaya bencillik, saldırganlık, şiddet, sevgisizlik gibi insan ahlakına uygun olmayan davranışları çıkarır. Bu da ahlaki dejenerasyon meydana getirmekte ve toplumda mutsuz, ümitsiz, depresif insanlar oluşturmaktadır. Bu ahlaki çürümeyi meydana getiren en büyük etkenlerden biri, insanı tesadüfen ortaya çıkmış ve sadece kendi ihtiyaçlarını düşünen bir hayvan olarak tanımlayan Darwinist ideolojidir. Bu bilim ve akıl dışı iddiaya göre, insanın, hayvanlardan farklı kanunlara ve ahlaki değerlere sahip olması beklenmemelidir. Hayat bir mücadele yeridir ve insan hayatta kalabilmek diğer insanlarla kıyasıya mücadele etmeli ve acımasız olmalıdır. Bu ise güzel ahlaka dair özelliklerin hiçe sayılması demektir.

Toplumların Allah'a olan inançlarının kaybolması veya zayıflaması, o toplumlar için en büyük manevi yıkımdır. Allah korkusu olmayan, ölümden sonra gerçek sonsuz hayatlarına kavuşacaklarını, dünyada yaptıklarına göre cennet veya cehennem ile karşılık göreceklerini inkar eden insanlar, son derece tehlikeli, güvenilmez, saldırgan, suça eğilimli, merhametsiz ve çıkarcı olabilmektedirler. Allah'tan korkmayan bir insan için hiçbir konuda sınır yoktur. Yasalar tarafından cezalandırılmayacağını veya bir şekilde bu tür cezalardan kurtulacağını düşündüğü sürece her türlü ahlaksızlığı ve kanunsuzluğu yapabilir, toplum içinde her türlü huzursuzluğa neden olabilir, insanları dolandırabilir, canlarını yakabilir ve benzeri birçok zulümde bulunabilir.

Darwinizm'e göre, insan sözde bir hayvan türüdür. İnsan, bir hayvan türü olarak gördüğü diğer insanlara değer vermez, düşüncelerini önemsemez, hayatlarını değersiz görür. Bir insanın ölümünü bir sineğin veya köpeğin ölümünden daha önemli görmez. Bir insanın aç veya muhtaç konumda olması, onu hayvan olarak gören bir insanı rahatsız etmez. Böyle bir bakış açısı insanların birbirlerine olan sevgi ve saygılarını ortadan kaldırır. Darwinizm insanın varlığının hiçbir amacı olmadığını, sadece kendisine karşı sorumlu olduğunu ve nasılsa bir gün ölecek ve yok olacak mantığına bağlıdır.  Oysa insanın bir amacı vardır. Allah insanları kendiisne kulluk etmeleri dışında hangisinin daha iyi olacağını belirlemek, insana ahlakı, sevgiyi ve iyiliği öğretmek için yaratmıştır. Her insan  dünyada yaptıklarından sorguya çekilecektir. Darwinizm ise bu gerçeği reddetmektedir. İnsanlara amaçsız olduklarını söyleyerek onları büyük bir bunalıma ve boşluğa sürüklemektedir. Bu yalana inananlar hayatı çok anlamsız ve gereksiz görmekte, bu ise büyük bir manevi ve ahlaki çöküntüye neden olmaktır.

Bu durum insanların bir şekilde örtbas edebileceklerini düşündükleri ya da cezalandırılmayacağını sandıkları kötülükleri hiç sakınmadan işlemelerine neden olacaktır. Yalan söylemekten, ikiyüzlü davranmaktan, dedikodu yapmaktan, haksız kazanç sağlamaktan, acımasızlıktan, hırsızlıktan ve hatta cinayet işlemekten dahi sakınmayacak hale geleceklerdir. Böyle sapkın bir düşünceye kapılmış olan insanların sayıca arttığı toplumlarda ise düzenden ve istikrardan söz etmenin mümkün olmayacağı açıktır. Allah'ın insanları bir amaç için yarattığını unutan toplumlar ise ahlaki ve manevi çöküntüye uğramaya mahkumdurlar. Uyuşturucu ve alkol bağımlılarının, intihara teşebbüs edenlerin, içine kapanarak adeta "hayata küsenlerin", depresyon, stres gibi psikolojik rahatsızlıkları olan insanların büyük bir kısmı, hayatlarının gerçek amacını bilmeyen insanlardır.

Görüldüğü gibi evrim teorisini insanı bir tür hayvan olarak sunmak istemesinin ana nedenlerinden biri, tüm ahlaki değerlerin ortadan kalktığı bir dünya özlemidir. Eğer insan, Darwinizm'in iddia ettiği gibi bir hayvan türü ise, ki bu hiçbir şekilde doğru değildir, o zaman ahlaki hiçbir değerin hatta ahlak kavramının dahi insanlar için bir önemi kalmamaktadır. Bunun bir topluma vereceği zararın boyutları ise tahmin edilenin ötesinde olabilir. İşte bu nedenle, tüm insanlık Darwinizm'e ve bu bilim sahtekarlığının aldatmacalarına karşı son derece dikkatli olmalıdır. Darwinist ve Materyalist eğitim kaldırılmalıdır.


İzlenme: 61
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR