kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

DECCALİN HİPNOZUNDAN KURTULMALI, İTTİHAD-I İSLAM’I İSTEMELİYİZ

Meryem İlme

Meryem İlme

E-Posta : meryemilme@gmail.com

Deccal hipnozla insanları etki altına almış, bizleri ahir zamanın en açık gerçeklerini göremeyecek hale getirmiştir. Radyo, televizyon, internet, gazete, dergi gibi kitle iletişim araçlarını yoğun olarak kullanan deccaliyet, hem bir kısım Müslümanları hem de dünya nüfusunun büyük kısmını etkisi altına almıştır. Ancak deccalin hipnozu altındaki bu insanlar, hipnoza maruz kaldıklarını anlayamamaktadırlar. Deccal;

* Kimi insanları Mehdiyeti tamamen inkar ettirerek,
* Kimi insanları Mehdiyetten hiç bahsettirmeyerek,
* Kimi insanları Mehdiyeti asırlar sonrasına erteleterek,
* Kimi insanları Mehdiyeti şahsı manevi, görünmez bir ruh gibi düşündürterek,
* Kimi insanları Mehdi gelip geçmiştir yalanına inandırarak bu gerçekten tamamen uzak tutmaktadır. 

      Birçok insan akla hayale gelmeyecek tevillerle ve normal koşullar altında asla inanmayacağı hikayelerle oyalanacak ve Hz. Mehdi (as)'ın farkına dahi varamayacaktır. “Mehdi gelmiştir yahut gelmemiştir beni ilgilendirmez, ben namazıma, tarikatıma bakarım” diyerek , deccalin hipnozuna kapılmış, fakat gerçeğin farkına varamamışlardır. Deccalin hipnozuyla insanlar garip bir sakinlik içinde olacak, çok mühim bir dönemde yaşadıklarını kavrayamayacaklardır. Deccalin hipnozu insanları; kendi rahatını, akşam yiyeceği yemeği, sabah giyeceği kıyafeti, çocuğunun okulunu, evinin taksitini, ticaretini düşünmekle yetinen bir hale getirmektedir. 

      Şuan yaşamakta olduğumuz ahir zaman çok kutlu ve müjdelidir. Tüm müminlere önemli sorumluluklar yüklemektedir. İnsanlık tarihinin büyük olayı olarak bildirilen deccaliyete karşı, onu yok sayarak, onu görmezden gelerek başarı elde edilemez. Müslüman tehlikeyi tüm yönleriyle kavramalıdır ki, tehlikeye karşı en akılcı,en etkili tedbirleri alabilsin. Kalitesiz İslam anlayışı ile İslam dünyaya hakim olmaz.

 Deccaliyetin hipnozunun tüm insanların üstünden kalkması, hadislerde haber verildiği üzere, Hz. İsa (as) vesilesiyle olacaktır. Müslüman dünyadaki en modern en kaliteli, en temiz ve en nezih insanıdır. Ahir zamanda Müslümanlar deccaliyet sisteminin perdesini yırtıp atmalıdır. Müslümanlar sadece kendi nefsini düşünmeden tüm İslam âleminin kurtulması için Hz. İsa (as)'ın ve Hz. Mehdi (as)'ın görevde olduğunu anlatarak, İslam âleminin birleşmesinin önemini gündemde tutarak, İslam ahlakının hakim olması için çaba göstererek deccalin telkinini etkisiz hale getirmelidir. Tüm bunların gerçekleşmesi için de ilk şart Allah’ın Kuran’da Müslümanlara emrettiği gibi birlik olmaktır.

  "Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın..." (Al-i İmran Suresi, 103)


İzlenme: 67
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR