kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

PKK VE KOMÜNİZM

Melike Aslan

Melike Aslan

E-Posta :

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve içinde yaşadığı Türküyle, Kürdüyle, Boşnağıyla, Çerkesiyle, Lazıyla, Ermenisiyle, Alevisiyle, Sunnisiyle, Sağcısıyla, solcusuyla, herkesin düşmanı olan PKK yaklaşık 40 yıldır faaliyetini açıkça ve sinsice sürdürmektedir. Elbette bunu bir ideolojiyle desteklemektedir. Komünizm, PKK’nın hayat damarıdır. Yıllardır çoğu kişi göz ardı etse de, kabullenmek istemese de PKK komünist bir örgütlenmedir. Göz ardı edildi çünkü yıllardır komünizm, romantik bir bakış açısıyla entelektüel ve masum bir ideoloji gibi gösterilmeye çalışıldı. Bu durum tamamen bilgisizlikten ileri geliyor. Basmakalıp bilgilerden uzaklaşan, araştırmaya ve öğrenmeye açık herkes komünizmin temelinin şiddet olduğunu çok iyi anlayacaktır.

Komünizm, temeli Darwinizme dayalı bir ideolojidir. Darwinizm yaratılışı inkar eden, insanı her an gelişmekte olan bir hayvan yerine koyan, büyük balık küçük balığı yer felsefesi geliştiren, hayatta her zaman güçlü olanın ayakta kalması gerektiğini savunan, güçsüz olanların yaşayamayacağını düşünen bir düşünce yapısıdır. Bu, sevgisiz insanlarca adeta put haline getirilmiştir. Öyle bir put ki şiddeti savunan çoğu ideolojinin temelidir. Komünizmin Darwinist eksenli olduğunu Karl Marx, “Das Kapital” adlı eserinde bize şu sözleriyle ifade etmiştir:

"Charles Darwin'e, gerçek bir hayranı olan Karl Marx'tan".

Komünizmin savunucularının kendi sözlerinden, nasıl bir ideoloji olduğu daha iyi anlaşılacaktır:

"Polisleri, askerleri, devlet memurlarını öldürmek, devlet kurumlarında yangınlar çıkartmak... Devletin hazinelerinden paraları almak... Devrimci komünist güçler yenilmez silahlı bir güç olarak ortaya çıkmalı, insanları öldürerek, bombalayarak, binaları havaya uçurarak korku yaymak ve bu şekilde toplumun üzerinde komünist diktatörlüğünü teşkil etmek iktidara ulaşmamızın önemli unsurlarındandır." (Vladimir Lenin, Teorik ve Pratik Terör Hakkında, Homizuri G.P., Moskova 2005)

Bazı kimseler bizi ZALİMLİĞİMİZ SEBEBİYLE AYIPLADIKLARI ZAMAN, bu kişilerin en basit Marksist prensipleri dahi nasıl unutabildiklerine hayret etmekteyiz. (Pravda, 26 Ekim 1918)

Spekülatörlere karşı terör uygulamadığımız -hemen oracıkta kafalarına bir kurşun sıkmadığımız- sürece hiçbir yere varamayız. (V.I. Lenin, Polnoye Sobraniye Soçineniy, Moskova, 1958-1966, cilt XXXV, s.311)

Terörü prensip olarak hiç reddetmedik ve hiçbir zaman da reddetmeyiz. (Lenin, Collected Works, s. 19.)

Propagandacılar her grubu basit bomba formülleriyle donatmalılar… Gruplar derhal askeri eğitimlerine, operasyonlara katılarak başlamalılar. Bazıları bir casusun öldürülme işini veya bir polis karakolunu basma görevini üstlenmeli. Bir kısmı ise banka soymalı. (V. İ. Lenin, Collected Works, Moscow, Cilt 9 s. 346)

Biz politik öldürmelere kesinlikle karşı değiliz. Sadece geniş halk kitleleriyle doğrudan bağlantılı olan bireysel terörist hareketler değer taşırlar. (Lenin, Collected Works, Moskov, cilt 35, s. 23)

Lenin’in sözlerinden de anlaşılacağı üzere komünizm terör iç içedir. Şimdi de bebek katili, yüzbinlerce kişinin ölümüne sebep olan bölücü başı Abdullah Öcalan’ın nasıl bir komünist ve ateist olduğunu sözlerinden inceleyelim:

“Lise dönemlerinde büyük felsefi bunalım yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, BU SAVAŞTAN BAŞARI İLE ÇIKTIKTAN SONRA YARI TANRI OLDUM.

“BİZİM DİN İLE İLİŞKİMİZ YOK. HALKIMIZ TANRI’DAN, İDEOLOJİDEN KOPMALIDIR. Ben çok uğraştım sonunda TANRIDAN KOPTUM. TANRIYI AŞTIM. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İSLAM KADINIMIZA BİR ŞEY VERMEMİŞTİR. BUNUN YERİNE SOSYALİST AHLAKI KOYACAĞIZ.”

“Allah bir nevi ORTAÇAĞIN FEODAL MANİFESTOSUDUR, temel yasası ve bildirgesidir.”

“Namazın kendisi de genel anlamda bir TİYATRODUR. “

“Tek tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, Allah, peygamber ve melek gibi kavramlar DÖNEMİN SİYASİ LİTERATÜRÜDÜR.”

“Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle SEVGİLİ KULUN CENNETE GİTMESİ GİBİ KAVRAMLAR, İŞİN FANTEZİ KISMIDIR, EDEBİ KISMIDIR.” (Öcalan)

Yüce ALLAH’ı tenzih ederiz. PKK ‘nın hayat damarı olan komünizmin temeline herkes şahit olmalı. Artık perdeler kalkmalı ve ilimle-bilimle bu pislik-kahpe-kalleş sistemle mücadele edilmeli. Sevgisizliğin, imani boşluğun, nefret ehlinin karanlık büyüsü artık çökmeli, yerine derin sevginin yaşandığı ortam gelişmeli. Bu da ancak Kuran mucizelerinin iyi öğrenilmesi, ALLAH sevgisinin kalplere yerleşmesi ile mümkün olabilir.

 
ALLAH, sevgiyi yeryüzüne hakim kılsın…


İzlenme: 1794
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR