kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

EVRİMCİLERİN SAHTE İDDİALARI VE GERÇEKLER

Didem Rahvancı

Didem Rahvancı

E-Posta : didemrahvanci@yahoo.com

İlk canlılığın nasıl var olduğunu, ilk proteinin, ilk hücrenin nasıl oluştuğunu asla açıklayamayan evrimciler, canlılığı çok basit tesadüflerle oluşmuş gibi göstermeye çalışırlar. Yaratılış ispatlayan yüzbinlerce fosilin karşısına tek bir tane evrimi ispatlayan fosil çıkaramayınca, bu sefer kendileri ellerinde sahte fosiller yapmaya veya mükemmel canlılara ait fosilleri sanki evrime delilmiş gibi göstermeye yoluna giderler. Sahte çizimler, sahte rekonstrüksiyonlar, sahte anlatımlar, soyu tükenmiş canlılar üzerinden yapılar spekülasyonlar evrimcilerin sığınak noktalarıdır.

 

Ancak her geçen gün gelişen, paleontoloji, genetik ve biyokimya gibi bilim dalları, artık günümüzde evrim teorisini tam olarak yalanladı. Sahte teoriyi ispatlamak için 150 yılı aşkın bir süredir aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi geçersiz kılmaktan başka bir sonuca varamadı.

 

İşte yıllardır evrimcilerin, hiçbir dayanak olmaksızın savundukları teorileri için oluşturmaya çalıştıkları sahte dayanaklar ve gerçeklerden bazı örnekler.

 

IDA SAHTEKARLIĞI

Evrimciler ne demişlerdi?

“İnsanın en eski atası”, “mükemmel bir kayıp halka”, “dünyanın sekizinci harikası” demişlerdi.

Gerçek neydi?

Mükemmel şekilde korunmuş bir lemur fosilinden başka bir şey olmadığı ortaya çıktı.


ARDİ SAHTEKARLIĞI

Evrimciler ne demişlerdi?

“İnsanın dik yürüyen en önemli atasını bulduk” demişlerdi.

Gerçek neydi?

Fosildeki parçalanmış leğen kemiğinin dik yürüyen canlı görünümü verebilmek için özel bir biçimde bir araya getirildiği, aslında fosilin bir bonobo maymunundan başka bir şey olmadığı anlaşıldı.

PİLTDOWN ADAMI ALDATMACASI

Evrimciler ne demişlerdi:

“İnsanın hayali evrimine en büyük delil” demişlerdi. İnsanın atası olarak 40 yıl British Museum’da sergilendi, hakkında 500’den fazla akademisyen doktora tezi hazırladı.

Gerçek neydi?

Yalnızca birkaç bin yıllık insan kafatasına 500 yıllık bir orangutan çenesinin monte edildiği, dişlerin törpülenip, kafatasının potasyum dikromat ile eskitildiği, tarihin en büyük bilim sahtekarlıklarından biri olduğu ortaya çıktı.

NEBRASKA ADAMI ALDATMACASI

Evrimciler ne demişlerdi?

Buldukları “diş fosilinin” insanın hayali maymun atası olduğunu iddia etmiş ve bu diş fosilinden Nebraska adamını “bütün ailesiyle” resmetmiş, sayısız rekonstrüksiyonunu yapmışlardı.

Gerçek neydi?

Ailesiyle sosyal yaşam içinde resmedilen Nebraska adamının, insan ile veya maymun ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı, yalnızca “soyu tükenmiş bir domuz dişinden” ibaret olduğu anlaşıldı.

COELACANTH YANILTMASI

Evrimciler ne demişlerdi?

“Akciğerleri ve ayakları oluşmakta olan, denizden karaya çıkmak üzere olan soyu tükenmiş bir ara form” demişlerdi.

Gerçek neydi?

Coelacanth’ın canlısı günümüzde defalarca bulundu. Akciğer dedikleri şeyin yağ kesesi, ayak dedikleri şeyin de yüzgeçler olduğu, canlının sığ sulara hiç çıkamayan mükemmel bir dip balığı olduğu anlaşıldı.

LUCY YALANI

Evrimciler ne demişlerdi?

İnsanın en eski maymun atalarından biri olduğunu iddia etmişlerdi.

Gerçek neydi?

Canlının yürüyüşü dahil bütün özelliklerin şempanzelere özgü olduğu ve Lucy’nin günümüz şempanzelerinden hiçbir farkı olmadığı kesin olarak anlaşıldı.

HAECKEL’İN SAHTE EMBRİYO ÇİZİMLERİ:

Evrimciler ne demişlerdi?

Haeckel’in çizimlerine bakarak insanın anne karnındaki gelişiminde evrim geçirdiğini, türler arasında da bu tür bir evrimleşmenin yaşanmakta olduğunu iddia ettiler.

Gerçek neydi?

Haeckel’in embriyo çizimlerinin tamamen sahte olduğu anlaşıldı. Haeckel sahtekarlığını şöyle itiraf etti: Bu yaptığım sahtekarlık itirafından sonra kendimi ayıplanmış ve kınanmış olarak görmem gerekir. Fakat benim avuntum şudur ki; suçlu durumda yanyana bulunduğumuz yüzlerce arkadaş, birçok güvenilir gözlemci ve ünlü biyolog vardır ki, onların çıkardıkları en iyi biyoloji kitaplarında, tezlerinde ve dergilerinde benim derecemde yapılmış sahtekarlıklar, kesin olmayan bilgiler, az çok tahrif edilmiş, şematize edilip yeniden düzenlenmiş şekiller bulunuyor. (Francis Hitching, The Neck of the Giraffe: Where Darwin Went Wrong, New York: Ticknor and Fields 1982, s.204)

AT SERİSİ ALDATMACASI

Evrimciler ne demişlerdi?

50 milyon yıl önce yaşamış dört tırnaklı tilki büyüklüğündeki bir canlının bugünkü atın atası olduğunu iddia ettiler. Bunun için soyu tükenmiş olan ve birbirleri ile hiçbir tür bağlantısı olmayan canlıları kendilerine göre sıralayarak hayali at serileri oluşturdular.

Gerçek neydi?

Yeni bulunan fosiller nedeniyle at serisi defalarca değiştirildi. Sonunda farklı tarihlerde yaşamış, farklı tırnak sayısına sahip ve tamamen farklı türlerin oluşturduğu at serisinin bir sahtekarlık olduğu ortaya çıktı. 47 milyon yıllık mükemmel at kafatası fosilinin bulunmasıyla da sahtekarlık iyice ortaya çıktı.

ARCHAEOPTERYX ALDATMACASI

Evrimciler ne demişlerdi?

Fosilin kanatlarında pençeleri ve ağzında dişleri olduğu için dinozorlardan kuşlara ara form olduğunu iddia ettiler.

Gerçek neydi?

Canlının mükemmel uçma yeteneğine sahip olan bir kuş olduğu ortaya çıktı. Archeaopteryx ile aynı dönemde yaşamış mükemmel kuşların fosilleri keşfedildi.

SANAYİ DEVRİMİ KELEBEKLERİ YALANI

Evrimciler ne demişlerdi?

İngiltere’de sanayi devrimi sırasında, koyulaşan ağaç kabukları üzerinde açık renkli kelebeklerin kuşlar tarafından avlandıklarını, koyu renkli kelebeklerin doğal seleksiyonla seçildiklerini ve bu durumun “iş başında evrime” bir delil teşkil ettiğini söylemişlerdi.

Gerçek neydi?

Güvelerin hiçbir zaman gündüz ortalığa çıkmadıkları ve ağaç kabuklarına hiçbir zaman konmadıkları, tam tersine ağaçların görünmeyen iç kavuklarında saklandıkları ortaya çıktı. Bunun üzerine yapılan araştırmada, bu iddiaya delil gösterilen güve fotoğraflarının birer sahtekarlık olduğu, koyu renkli kelebeklerin ağaç kabuklarının üzerine Darwinist bir biyolog olan H.B.D. Kettlewell tarafından yapıştırıldığı anlaşıldı.

HOMO FLORENSİS ALDATMACASI

Evrimciler ne demişlerdi?

Endonezya’da bulunan küçük kafatasına ait kemiklerin bir ara geçişi temsil ettiğini ve ayrı bir insan türü olduğu iddia etmişlerdi.

Gerçek neydi?

Bu kalıntıların mikrosefali hastalığı olan bir insana ait olduğu ortaya çıktı. Neandertaller üzerinden sahtekarlıklar Evrimciler ne demişlerdi? Neandertallerin ilkel bir insan ırkı olduğunu iddia etmişlerdi.

Gerçek neydi?

Neandertallerin günümüzdeki insanlarla aynı yaşam, akıl, dil ve medeniyete

sahip bir insan ırkı olduğu ispatlandı. Bunlar, evrimcilerin dünyayı aldatmak için kullandığı sahte delillerdi. Fakat iddiaların tamamı, bilimsel deliller ile çürütülüp ortadan kaldırıldı. Şimdi dünyayı sahte delillerle, demagoji ile, propaganda metodlarıyla aldatamayan evrimciler, çaresiz kalmış durumdalar. Sahte Darwinizm dini, yeryüzünden silinip gidiyor.

didemrahvanci@yahoo.com https://www.facebook.com/didem.rahvanci https://twitter.com/DidemRahvanci http://didemrahvanci.blogspot.com 

 
 

 

 


İzlenme: 1048
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR