kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

EVRİMCİLER NEDEN DİNOZORLARA DÖRT ELLE SARILIRLAR

Didem Rahvancı

Didem Rahvancı

E-Posta : didemrahvanci@yahoo.com

Çünkü soyları tükenmiştir…
 
Darwinistler sürüngenlerden kuşlara geçişin atası olduklarını iddia ettikleri dinozorların kemiklerini alırlar ve bu kemikler üzerinde istedikleri gibi spekülasyon ve yanlış anlatım yaparlar. Dinozorların pullarının tüye dönüştüğünü, kanatlarının kendiliğinden oluştuğunu söylerler hatta yerde yaşayan bu sürüngenlerin bir anda uçmaya başlamasıyla ilgili masallar anlatırlar.
 
Ne de olsa bu yanlış anlatımları okuyan halk, fosilin gerçek niteliğinden haberdar değildir. Ve ne de olsa, dinazorlar şu an yaşamıyor ve kimsenin dinozorlar üzerinde bu anlatıları test etme imkanı yok. Durum böyle olunca da Darwinistler adına bilim diyerek istedikleri anlatımı yapabiliyorlar. Daha doğrusu yapabileceklerini zannediyorlar ama yanılıyorlar.
 
Çünkü artık insanlar Darwinizm aldatmacasına karşı daha bilinçliler. Yalan yanlış evrim haberlerine eskisi gibi körü körüne inanmıyorlar ve araştırıp gerçekleri görmek istiyorlar. …
 
Darwinistlerin yanlışlarına en iyi örneklerden bir tanesi Coelacanth’tır. Evrimciler soyunun tükendiğini düşündükleri bu balığın sudan karaya geçiş aşamasının ispatı bir canlı olduğunu iddia ederken aslında Coelacanth’ın hala yaşadığından habersizdiler. O nedenle bu balık üzerinde türlü anlatımlar yaptılar. Fakat daha sonra balığın günümüzde hala yaşadığı ve 100 milyonlarca yıllık fosilleri ile aynı yapıya sahip olduğu görülünce evrimciler her zamanki gibi ağır bir hezimete uğradılar.
 
Evrimcilerin dinozor fosilleri üzerinde yaptıkları yanlış anlatımlar Coelacanth üzerinde yaptıklarından farksızdır. Darwinistler soyu tükenmiş olan ve kuşlardan tamamen farklı yapıda sürüngenler olan dinozorların kuşların atası olduğunu iddia ederler. Hatta daha da ileri giderler ve dinozorların birer ara geçiş formu olduğunu söylerler. Bu iddiaların tek nedeni dinozorların soyunun tükenmiş olmasıdır.
 
Darwinistlerin yanlış, bir o kadar da komik iddialarına göre dinozorlar karşı cinslerine kur yapmak için kanat edinmişler, kanatlarıyla sinek yakalamaya çalışırken (evrimciler mükemmel uçucu sineğin orada nasıl bulunduğu konusunda tabii ki bir açıklık getiremezler) uçmaya başlamışlar ve bugünkü mükemmel yapıdaki kuşlar haline gelmişlerdir.
 
Darwinistlerin bu komik safsatalarına bilimsel bir kaç cevap;
 
-Dinozorlar mükemmel yapıda bir sürüngen familyasıdır. Çok büyük canlılardır. Bu canlıların son derece farklı özelliklere sahip kuşlara dönüşmesi imkansızdır.
 
- Evrimcilerin iddia ettiği gibi dinozorlar zaman içerisinde kanatlanıp kuş oldularsa yer yüzü katmanlarında milyonlarca yarı dinozor yarı kuş fosillere rastlanması gerekiyor. Oysa bu durumu ispatlayacak değil milyonlarca bir tane bile fosil yok. Evrimcilerin ara geçiş formu olarak iddia ettikleri fosiller ya tam kuştur, ya da tam dinozor.
 
- Örneğin ara geçiş formu olarak iddia ettikleri Archaeopteryx isimli kuşun mükemmel bir uçucu kuş olduğu kesin ve bilimsel delillerle ortaya çıkarılmıştır.
 
- Darwinistlerin dinozordan kuşa hayali geçişin olduğu iddia ettikleri dönemde yaşayan mükemmel uçucu kuş fosili bulunmaktadır. Yani Darwinistlerin daha kuşların oluşma aşamasında olduğunu iddia ettikleri dönemde aslında kuşlar bugünkü mükemmel halleriyle zaten hayattaydılar.
 
Evrimcilerin son sahte delillerinden biri "kuşların atası" olarak tanıtılan Tyrannosaurus isimli bir dinozor fosilidir. 2003'te ABD'de bulunan bu fosil "dinozorlarla kuşlar arasında evrimsel bir bağ olduğu" iddiasıyla duyurulmuştur. Oysa, bu dinozor fosili 68 milyon yıllıktır. Başka bir kuş fosili olan Conficusiornis ise 120 milyon yıllıktır. Bu fosiller, dinozordan milyonlarca yıl önce yeryüzünde kuşların yaşadığının ispatıdır. Dolayısıyla kuşların dinozorlardan evrimleşmesi söz konusu değildir.
 
- Darwinistlerin dinozorlar üzerinde “tüy” dedikleri yapıların tümünün canlının üzerindeki zar katmanlarının fosilleşmiş hali olduğu ortaya çıkmıştır. Darwinistler, bu yorumlarla insanları yıllarca yanlış bilgilendirmişlerdir.
 
- Birer sürüngen olan dinozorların soğukkanlı oluşu, pullara sahip oluşları, iki ayaklı asimetrik bir yürüme şekli ile hareket etmeleri ve bunun gibi olağanüstü derin farklar, dinozor-kuş hayali evrimini imkansız kılmaktadır.
 
- Evrimciler bu konudaki yanlış anlatımlarını çok daha ileri aşamaya taşırlar ve küçük boydaki dinozorları hayali ara geçişe delil gösterilmeye çalışılır. Oysa bu fosillerin kemik yapıları incelendiğinde anlaşılır ki, bunlar aslında yavru dinozorlardan başka bir canlı değildir.
 
Dinozorların sürüngenken birden kanatlanıp kuş olduğu iddiası hiçbir bilimsel kanıtı olmayan aldatmacalardan bir tanesidir. Dinozorlar şu an soyları tükenmiş, geçmişte yaşamış, iri yapılı tam teşekküllü canlılardır. Darwinistler yüzyıllardır türlü anlatımlarla evrim olduğunu ispatlamaya çalışsalar da her seferinde bilim tarafından yenilgiye uğrarlar. Eski taktileri artık hiçbir işe yaramadığı gibi yüz milyonlarca yaratılışı ispatlayan fosilin yanında bir tane bile canlılarda evrimin olduğunu ispatlayan ara geçiş formu fosilinin olmaması da teorilerini bilimsel olarak yerle bir eder.


İzlenme: 619
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR