kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BİZİ DERİN UYKULARA DALDIRMA NİYETİNDEKİLER…

Büşra Demir

Büşra Demir

E-Posta : busrademir180@gmail.com

     Radyo programları, TV programları, diziler, sinema  filmleri, üniversiteler, düşünce kuruluşları, kitaplar vb. genç, yaşlı herkesi yakından ilgilendiren platformlar ve kurumlar bizleri pek çok yönden geliştirdiği, bilgi aktarımı sağladığı, eğitip, eğlendirdiği gibi, aynı müesseseler kötü niyetli yapıların himayesi altına girdiğinde durum tam tersine dönebilmektedir.

     Mevzu bahis yapıların lokomotifi; İngiliz derin devletinin bizzat kuruluşunu üstlendiği, Rockefeller Vakfı’nın finansman sağladığı “Tavistock Bireysel Enstitüsü” dür. Kuruluşun ilham kaynağı, o dönemde Londra’ya gelerek Prenses Bonapart’ ın verdiği bir malikaneye yerleşen Sigmund Freud’un “İnsan davranışlarının kontrolü” konusundaki çalışmaları olmuştur. Enstitü, bu ideolojinin dünyadaki merkezi olması amacıyla kurulmuştur.

      Söz konusu vakıf, şuan halen İngiliz derin devletinin maşa olarak kullandığı çeşitli düşünce kurumlarının ana kuruluş merkezi olarak görevine devam etmektedir. İngiliz derin devletinin himayesindeki Roma Kulübü’yle yakından bağlantılı olan bu kurum, NATO’nun kurulmasında da önemli rol oynamıştır.

    Kurum, Kore Savaşı’nda ilk defa denenen ,  kitlesel beyin yıkama tekniklerini geliştirmiştir. Geliştirilen “kalabalıkların kontrol metotları” gizli ve halkın tepkisini çekmeyecek şekilde Amerikan halkı üzerinde denenmiş ve onların psikolojik tavırları tespit edilmiştir.

    Tavistock’un, travma yoluyla kişileri geleneksel inançlarından ayırma ve daha sonra bu kişileri yeniden yapılandırma gibi bir konsept üzerine çalıştığı bilinir. Uzaktan izleme gibi konularda  uzman olan yazar Tim Rifat bu durumu “Mikrodalga Zihin Kontrolü” isimli kitabında şu şekilde izah etmiştir:

    “ Mikrodalga silahlar ve bunların zihin kontrolünde kullanımı üzerine çalışmalar 1950’lerde Tavistock’ da başladı. Bu İngiliz kurum, İngiliz toplumunu onlar fark etmeden zihin kontrolüyle yönlendirmenin yollarını arıyordu.”

    Tavistock’ un genel tanımında, ayrıca “her bir kişinin bireyselliğini ortadan kaldırıp onları takım oyuncusu haline getirmeyi amaçlayan programları desteklediği  bilinmektedir. Bu sürpriz değildir, keza bireysellik , yeni dünya düzeninde istenmeyen bir kavramdır. Ne yapacağı tahmin edilebilir olan ve soru sormadan kendisine söyleneni yapmaya koşullandırılmış bir halk, daima kolay yönlendirilebilmektedir. Bilinçaltı programlar dahilinde ise zaten ”yönlendirilebilir bir halk” oluşturma çabası bulunmaktadır.

    Tavistock Amerikan halkını ABD’nin Almanya’ya karşı savaşa girmesi için hazırlamaya çalışmıştır. Tüm CIA (OSS) programları Tavistock’un rehberliğinde oluşturulmuştur. Roosevelt ve Churchill’in hava saldırılarının tümü, Tavistock laboratuvar sartlarında elde edilen deneyimlere göre gerçekleştirilmiştir.

    Bugün Tavistock, çeşitli düşünce kuruluşları ,  sivil toplum kurumları, üniversiteler ve medya ağı üzerinden kamuoyunu etkilemek üzere çalışmalar yapmaktadır. Kimi çevreler tarafından, manipülasyon yöntemleri kullanarak batıyı bir arada tutan ahlak yapısını da çökertmeye çalışmakla eleştirilmektedir. Aile bağlarını zayıflatan, manevi değerleri yıkan, milli duyguları körelten teknikler Tavistock tarafından sistematik olarak uygulanmıştır. Toplumlara homoseksüellik gibi haram fiillerin empoze  edilmesi, Rumilik gibi  Kuran ahlakına aykırı uygulamaların yaygınlaştırılması, korku ve öfke dolu toplumların meydana getirilmesi, Darwinizm’ in yaygınlaştırılıp desteklenmesi bu tip faaliyetler arasındadır.  

   Bu durumda tarafımızca yapılması gereken; İngiliz derin devletinin  bu  ve bunun gibi kuruluşlarının üzerimizde ne gibi oyunlar oynayabileceğini önceden tahayyül ederek, teyakkuz halinde olmaktır. Zihnimize saydığımız yöntemler aracılığıyla bağlanıp, üzerinde diledikleri yönde dejenerasyon sağlamalarına izin vermemeliyiz. Rabbimizin iman edenlere uyanık olmaları konusundaki uyarısı şu şekildedir;

Ey İman edenler ! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin. (Cihat için) hazırlıklı ve uyanık olun ve Allah’a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.

Al-i İmran Suresi 200 


Kaynak: Üst Akıl İngiliz Derin Devletinin İçyüzü 2.Cilt, Adnan Harun Yahya.


İzlenme: 273
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR