kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Evrim Masalı Bitti

Birgül Erdemir

Birgül Erdemir

E-Posta :

Her şeyi yoktan yaratan ve ona en güzel bir bicim ve kusursuzca bir sekil veren şüphesiz âlemlerin rabbi olan Allah dır .

Yeryüzündeki canlılığa mesela bir baktıgımızda detaylı bir araştırmaya girmeden bile bu olan üstün güzelliği ve ihtişamı görebiliyoruz.

Fakat bu inceliği araştırmamız kuranda samimi iman eden Müslümanların üzerine önemli bir vazife olduğu gibi, Allah’ın sanatındaki detayı gördüğümüzde imanımızın derinleşmesine de vesile oluruz.

Örneğin parmak izi mucizesindeki hikmetleri araştırdığımızda bir yaratıcının var olduğuna şahit olabiliriz.

Mesela parmak ucundaki izler, detaylar, şekiller her insanda değişiktir ve kişiye özeldir.

Parmak izi doğumdan kısa bir süre önce son şeklini alır ve ömür boyu kodlanmış gibi kişiye has kalır.

Bu olan üstünlük, bilimselde 100 yıl evvelden beri kanıtlanmış ve uluslararası geçerliliğe sahip olduğu gibi, hukuki süreçlerde bile kimlik kartı gibi kullanılmaktadır.

 

Dolaysıyla bu mucize 19 yüzyıllarından önce teknolojinin fazla gelişmiş olmamasından dolayı tespit edilmesi mümkün değildi, ancak ondan sonraki yılarda yani 19 yüzyılların sonlarına doğru, teknolojinin gelişimiyle bu mucize göz ardı edilmesi konu bile olmaz.

 Bundan önce insanlar bu mucizeyi keşfedememiş ve sadece parmağın ucu üzerinde basit çizgiler olarak görmüşlerdir.

Oysaki Allah bu mucizeyi kuranda önceden bildirmiştir:

 

Evet; onun parmak uçlarını dahi derleyip-(yeniden) düzene koymaya güç yetirenleriz. (Kıyamet Suresi, 4)

 

Yeryüzünde tüm caniliğin tesadüfler sonucu oluştuğuna inanmak artık bilimin gelişimiyle imkânsız,  dolaysıyla artık Charles Darwin’in öne sürdüğü bu bilim dişi ideolojinin, bir 19 yüzyıl hurafesi olduğunu da görebilmekteyiz. 

O zamanda bilim henüz zayıf olduğundan bazı evrimciler zamanında, caniliği çok basit olduğunu sanmış ve ayni masal anlatırmış gibi, bilim dişi bir mucizeyi bilimselmiş gibi anlatmış ve inanmışlardır.

 

Günümüzde bilim adamları yeni gelişmiş teknolojik aletlerle Allah’ın yaratmış olduğu tüm canlılığı ve yeryüzünde olan tüm nimetleri en detayına kadar araştırma imkânı olduğu için, evrimcilerin savunduğu “Tesadüfen oluşmak” gibi sahte ideolojiler artık Masal oldu.

Evrim teorisini çökerten binlerce delilden bir tanesi olan protein mucizesi de, her şeyin Allah´ın üstün aklıyla ve ilham etmesiyle oluşmasının bir delilidir.

 

 

Allah´ın dünya üzerinde yaratığı tüm canlılar hücreden oluşur ve her insanın vücudunda yaklaşık 100 trilyon hücre oluşmaktadır.

Allah´ın bu müthiş ve kapsamlı yaratmasındaki mucize de, aralıksız canlığın ihtiyacı olan şeyler üretir.

 Mesela Keratin isimli protein bedenimizdeki sac, tırnak ve tüyler gibi sert yapıyı oluşturan bir madde türüdür.

Vücudumuzda olan kaslarımızı kemiğe bağlayan tendonlarda bulunan naylona benzeyen dayanıklı bir maddeyi oluştururlar.

Kolajen isimli bir başka protein de derimizin pürüzsüz ve elastikiyetini ve ayni zamanda kemiklerimizin de dayanaklığını sağlamaktadır.

 

 

Simdi gelelim Evrimcilerin protein mucizesi hakkında düşündüklerine.

19 Yüzyıllarda evrim teorisi ortaya atan Charles Darwin kendi zamanında teknolojinin zayıf olduğu dönemde Protein gibi büyük bir mucizeyi devrin sahip olduğu mikroskoplarla, kimisi kara bir leke sanıp kimisinde jölemsi yapı olarak görüşlerdir.

20 Yüzyıllardan itibaren modern araştırma aletlerinin gelişmesiyle, bilim ve teknoloji, hücrenin ne kadar kompleks ve üstün bir yapıya sahip olduğunu kanıtladı.

Dolaysıyla Allah´ın yaratığı hücre, evrimcilerin iddia ediği gibi tesadüfen var olmayacak kadar mükemmel bir detaya sahip olmasıyla beraber, böyle mükemmel bir mucizeyi ancak ve ancak bir Yaratıcı tarafından var olması gerekir.

Allah bir ayetinde söyle buyuruyor:

Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "OL" der, o da hemen oluverir. Bakara 117


İzlenme: 605
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR