kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Birlik olalım, zulmü engelleyelim

Birgül Erdemir

Birgül Erdemir

E-Posta :

Müslümanın sadece ben “Müslümanım “ diyerek evinin bir kösesine çekilerek, her gün dünyanın her bir yerinde eziyet gören, zülüm gören Müslüman kardeşini seyrederek birlik olmamız için caba sarf etmemesi çok büyük bir vebaldir.

Samimi bir Müslüman, Allahin kuranda emri olduğu gibi, sanki birbirine kenetlenmiş bir bina gibi beraber gayret etmekle sorumludur.

Allah söyle buyuruyor:

Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak gayret edenleri sever. (Saff süresi 4)

Birliğin kurulması için, Hz Mehdi (as) biran önce Müslümanların başına geçip, kuran ahlakının yaşanması için gayret eden samimi Müslümanları faaliyetlerinde engelleyen, eleştiren, ağır iftiralar atan, bir takım garip insanlarında çok büyük bir vebal içinde olduğun bilmeleri gerekir.

 

Sosyal paylaşım sayfalarında, haberlerde, gazetelerde gördüğümüz bu acı haber rakamı olduğundan aslında çok çok daha fazladır.

 

Müslüman Allahin rızasının en çoğunu aradığı için, dünyanın her bir yerinde Müslümanlara kitle halinde zülüm yapılırken uyumanın, yemenin, içmenin, doğal ihtiyacını görmenin dışında her dakikası her saatini Müslümanların bu zulümden kurtulması için fikri mücadele vermesi lazım.

Dolaysıyla böyle bir durumda Allahin rızası en çok Müslümanların birleşmesindeyse peki neden bir takım hoca veya âlimler bu mühim farzdan bahsetmeyip, cemaat mensubu Müslümanların hurafelerle dikkatini dağıtıyorlar?

Peygamber efendimiz sav zamanında da mücadeleden kaçan kalbinde hastalık olan münafık karakterini taşıyan veya münafıklar vardı.

Bunlar Allahin rızası için yasamayan sırf çıkar amaçlı peygamber efendimiz (sav) ve sahabilerin yanında yer alan samimiyetsiz insanlardı.

Ve bu zamana baktığımızda ayni tabloyu görülebilir inşaAllah.

Mesela bu zaman içinde olan bir takım insanlarda fikri ve ilmi faaliyetlerde bulunmayıp ayni Peygamberimiz (sav) döneminde yaptıkları gibi kaçamak yalanlarla hem kendileri kaçar hem de etrafındakilerin dikkatini “GAYRET ETMEK GIBI “ mühim mücadeleden dikkatini dağıtmaya çalışırlar.

 

Örneğin, insanın kardeşi, çocuğu veya anne babası zülüm içinde olduğunu bilen birisi nasıl gayret içinde olacağını düşündüğümüzde, iste bu ayni tavrı Müslümanların kurtulması içinde sarf etmesi gerekir inşaAllah.

Allah Müslümanların kardeş olduğunu bir ayetinde söyle açıklıyor:

Ml’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup düzeltin ve Allah'tan korkup sakının; umulur ki esirgenirsiniz.  Hucurat süresi 10

Allah zaferi samimi olan Müslümanlara vadetmiş ve kuran ahlakı kesinlikle dünyaya hâkim olup dünyaya tekrar Peygamber efendimiz(sav) zamanında olduğu gibi, tekrara huzur, neşe, barış ve sevgi olacaktır inşaAllah.

Mücadele süresi 21

Allah, yazmıştır: "Andolsun, ben galip geleceğim ve elçilerim de." Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır.

 

 

 


İzlenme: 640
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR