kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
evrim-aldatmacasi

Evrim Aldatmacası

Dünya tarihinde benzeri olmayan bir aldatmaca: Evrim teorisi

kuranda-evrime-delil-yoktur

Kuran'da Evrime Delil Yoktur

Evrim teorisi, 19. yüzyılda Charles Darwin’in kendi çalışmaları sonucunda ortaya koyduğu ve insanları Allah’ın yolundan alıkoymak isteyenlerin desteklediği bir yalandan ibarettir.

hemeroplanes-triptolemus--yilan-taklidi-yapan-tirtil

Hemeroplanes Triptolemus ... Yılan Taklidi Yapan Tırtıl

Resimdeki canlı Hemeroplanes Triptolemus. Bu görüntüye bakan herkes bunun bir yılan olduğunu iddia edecektir, fakat gerçekte bu yılan taklidi yapan bir tırtıl türü.

darwinistlerin-yasayan-fosiller-tedirginligi

Darwinistlerin "Yaşayan Fosiller" Tedirginliği

Evrim teorisini savunmak adına yazılan makalelerde, yapılan haberlerde ortak bir nokta dikkati çeker: Bilimsel dayanağı olmayan ve güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak kadar anlamsız cümleler…

bu-canlilar-23-milyar-yildir-hic-degismedi

Bu Canlılar 2.3 Milyar Yıldır Hiç Değişmedi!!!

Ünlü bilim dergilerinde yer alan son bulgulara göre sülfat bakterileri 2.3 milyar yıldır hiç değişim geçirmedi. Şu ana kadar bulunan bütün fosil kayıtlarına göre canlı türleri evrim geçirmeden aynı şekilde devam etmektedir.

damarlardaki-gizli-haberci-nitrik-oksit

Damarlardaki Gizli Haberci Nitrik Oksit

Birçok insanın hayatı boyunca adını birkaç kez duyduğu ancak ne olduğunu tam olarak bilmediği bu bileşim, insan hayatının devam etmesine vesile olan çok önemli maddelerden birisidir.

vucudumuzun-sac-telinden-ince-ulasim-agi-kilcal-damarlar

Vücudumuzun Saç Telinden İnce Ulaşım Ağı: Kılcal Damarlar

Yüz trilyon evi, geniş bir alana yerleştirdiğinizi ve onların arasına bir su tesisatı döşediğinizi düşünün. Kuşkusuz bu oldukça zahmetli ve zor bir iş olacaktır. Yine de bunu başardığınızı varsayalım. Ama ne yaparsanız yapın, meydana getirdiğiniz bu tesisat ağı için çok geniş bir alana ihtiyaç duyarsınız.

penguenler-dondurucu-ortamlara-nasil-dayanir

Penguenler Dondurucu Ortamlara Nasıl Dayanır?

Penguenler ısının -88 dereceye düştüğü dondurucu ortamlarda bile hayatlarını devam ettirebilmektedirler. Peki, ama bu nasıl gerçekleşir? Penguenler hiç üşümezler mi?

dis-minesi-allahin-detay-sanatinin-bir-tecellisidir

Diş Minesi Allah’ın Detay Sanatının Bir Tecellisidir

Kafatası, kaburga kemikleri, kol ve bacak kemikleri… Kısacası tüm iskeletimiz vücudumuzun en sağlam yapıları arasındadır.

hayati-organlarimizdaki-onarim-ve-yenilenme

Hayati Organlarımızdaki Onarım Ve Yenilenme

Vücudumuzda farkına varmadığımız, çoğu zaman da varlığından bile haberdar olmadığımız olaylar, büyük bir düzen içerisinde meydana gelir.

hayvanlarin-goc-oncesi-kendilerini-yolculuga-hazirladiklarini-biliyor-muydunuz

Hayvanların Göç Öncesi, Kendilerini Yolculuğa Hazırladıklarını Biliyor Muydunuz?

Pek çok hayvanın sürüler halinde göç ettiği bilinir. Ancak hayvan göçlerinde insanı hayran bırakan çok akıllı bir planlama, irade ve kararlılık vardır.

teknoloji-insan-kalbindeki-tasarima-ulasamiyor

Teknoloji İnsan Kalbindeki Tasarıma Ulaşamıyor

Ortalama 70-80 yıl gibi uzun bir süre yaşayan bir kişinin kalbi, dakikada 70-80 kereden bütün ömrü boyunca yaklaşık birkaç milyar defa atar.

evrim-teorisi-yeni-bulunan-fosil-ile-coktu

Evrim Teorisi Yeni Bulunan Fosil ile Çöktü!

Yeni bulunan kafatası Fosili evrim teorisinin doğru olmadığını gösterdi!

ates-karincalarinin-sal-insa-etme-teknigindeki-mukemmel-yaratilis

Ateş Karıncalarının Sal İnşa Etme Tekniğindeki Mükemmel Yaratılış

Karıncaların kurduğu salın içini bilgisayarlı tomografi ile inceleyen bilim adamları karıncaların birbirleriyle nasıl bağlantı kurduklarını araştırdılar

bodrum-oasiste-fosil-sergisi-duzenlendi

Bodrum Oasis'te Fosil Sergisi Düzenlendi

Bodrum'da'da yapılan Fosil sergisinde milyonlarca yıllık Yaratılış'ı kanıtlayan canlı fosilleri sergilendi.

antalyada-yaratilisi-anlatan-fosil-sergileri-duzenlendi

Antalya'da Yaratılış'ı Anlatan Fosil Sergileri Düzenlendi

Antalya'da yapılan Fosil sergisinde milyonlarca yıllık canlı fosilleri sergilenerek canlıların hiçbir zaman evrim geçirmedikleri ve yaratıldıkları günden bugüne değin hep aynı kaldıkları anlatıldı

350-milyon-yil-oncesinden-gelen-canli-doku-parcalari

350 Milyon Yıl Öncesinden Gelen Canlı Doku Parçaları

Bilim adamları uzun süredir kompleks organik moleküllerin fosilleştikten sonra korunamayacaklarını düşünüyorlardı. Fakat Ohio - Indiana’da ortaya çıkartılan 350 milyon yıllık deniz canlılarına ait fosiller bu varsayımları değiştirdi.

240-milyon-yillik-mucize-polen-fosili

240 Milyon Yıllık Mucize Polen Fosili

İsviçre’nin kuzeyinde Zürih Üniversitesi Paleontoloji Enstitüsü ve Müzesi araştırmacılarının düzenlediği Weiach ve Leuggern kazı çalışmalarında çiçekli bitkilere ait fosilleşmiş polen tanecikleri ortaya çıkartıldı. 240 milyon yıllık polen tanecikleri, çiçekli bitkilerin milyonlarca yıl önce de kusursuz özellikleriyle birlikte yaratıldığını ispatlıyor.

bilim-dunyasini-sasirtan-bulus-dna-dizisinin-anlami-her-turde-ayni-degildir

Bilim Dünyasını Şaşırtan Buluş: Dna Dizisinin Anlamı Her Türde Aynı Değildir

Her canlı DNA veya RNA denen bir çeşit harf dizisinden oluşan genetik koda sahiptir ve bu konuda çok uzun yıllardır araştırmalar yapılmaktadır. Ne var ki genetik biliminin ilk yıllarından itibaren elde edilen tüm veriler, “tesadüfe dayalı yaşam yanılgısı” na göre değerlendirilmiştir. Dolayısıyla da birçok yanlış inanış genetik bilimine hakim olmuştur. Örneğin farklı canlı türlerinde, aynı genetik harf dizisine sahip olunması durumunda, canlının protein yapısına etkinin de birebir aynı olacağı tartışılmaz olarak kabul edilmekteydi. Bu sebeple, genetik yapının benzerliği, canlıların ortak ataya sahip olduğuna delil olarak sunulmaktaydı; ancak bu iddiayı destekleyecek ne hayali ortak atalara ait kalıntılar ne de canlıların mutasyonlarla yeni bir türe dönüştüğüne dair örnekler verilememektedir. Buna rağmen tamamen zanna dayalı bir inançla, bu iddialar bilimsel gerçekmiş gibi savunulmaya devam edilmektedir.

gozun-kusursuz-tasarimi-

GÖZÜN KUSURSUZ TASARIMI

Göz, oldukça karmaşık bir yapıya ve çok özel bir işleve sahip olmasına rağmen bedenimizde çok küçük bir yer işgal eder. Tıpkı değerli bir mücevherin kutusunda saklanması gibi kafatasımız içinde dış etkilerden korunacak bir biçimde saklanır. Sahip olduğu görevin önemi ile doğru orantılı olarak, üstün bir tasarım sayesinde korunur.