kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Sabri Sarıoğlu suskunluğunu bozdu!

23 Temmuz 2015 Perşembe 16:30
sabri-sarioglu-suskunlugunu-bozdu

Futbol hayatına pek fazla kişinin bilmediği şekilde 1995 yılında Yeni Özkartalspor takımında başlayan, daha sonra Galatasaray altyapısına katılan ve 2002 yılında profesyonelliğe Galatasaray ile adım atarak taraftarın Sabri Reyiz’i olan Sabri Sarıoğlu hakkında konuşulan konular için suskunluğunu bozdu.

Sabri Sarıoğlu Galatasaray fikstürünün ve Süper lig fikstür çekimin yapılacağı gün açıklamalarda bulundu.2012-2013 sezonunda Ayhan Akman’ın takımdan ayrılmasının ardından takımın 1. kaptanlığına kadar yükselen Sabri, Galatasaray’da profesyonel olduğu ilk yıllarda geleceğin en büyük yıldızları arasında gösteriliyordu. Sabri beklenen patlamayı bir türlü yapamadı ve taraftarlar arasında her zaman bölünmeye sebep oldu. Bir grup taraftar, onun takımına olan sadakatini ve vefasını takdir ederken, bir grup taraftar da kesinlikle takımda olmasının gereksiz olduğunu savundu. Hamza Hamzaoğlu’nun da sahip çıktığı ve bu yıl biten sözleşmesini “Sabri’den oldukça memnunum,“ diyerek uzattığı Sabri Sarıoğlu, sözleşme uzatmasının ardından gelen tepkiler üzerine ilk kez konuştu.Sabri Sarıoğlu;- Transfer yapılmayacak mı, ona ne gerek var diye soruyorlar. Gereken cevapları zaten Cüneyt Tanman ve Hamza Hocamız veriyor. Transfer yapılsın, antrenmanda rekabet yaşanır, kim iyiyse hoca formayı verir, oyuncu da çıkar oynar. Geçtiğimiz sezon çok iyi bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum. Hoca ve yönetim de aynı fikirde olmalı ki sözleşmem bitince uzatmak için beni çağırdılar, gittim 5 dakikada imza atıp çıktım. Bu kadar büyütülmesindeki sebep nedir anlam veremiyorum.

- Sosyal medyada benimle ilgili değişik bir kampanya yürütülüyor. Ben ne yapsam, ne desem aksini göstermeye uğraşıyorlar. “Olcan’ı sakatladı idmanda cirit atarak” dediniz. Benim içim rahat. Galatasaray’da en üst noktaları gördüğüm gibi en dip noktaları da gördüm. (Sabri geçen yıl uzun bir süre A2 takımı ile antrenmanlara çıkmıştı. Galatasaray fikstürü bakımından o yıl Sabri’yi en zor fikstür haftalarına denk gelen zamanda kadro dışı bırakmıştı.)- Galatasaray formasını ilk giydiğim günden bugüne hep gurur duyuyorum. Altyapı zamanlarında hayalim Avrupa’ydı ama ben hiç pişmanlık yaşamadım. Arda’nın Barcelona’ya gitmesine çok sevindim. Haberi duyar duymaz kendisini arayarak tebrik ettim. Başarılı olacağını düşünüyorum. 6 ay maça çıkamayacak olması düşündürücü olsa da Arda kendini o sürede iyi hazırlamasını bilecektir. Kendisi etrafa neşe saçan birisi. Milli takımda ve Galatasaray’da eğlence kaynağımızdı. Umarım daha üst seviyelere çıkar. Barcelona’dan üst seviye yok ama kupa anlamında inşallah şampiyonlar ligini de kazanır.- 26 Temmuz 2015 günü 31 yaşıma basacağım. Futbol oynamaya devam etmek ve 1996 yılında girdiğim bu kulupten emekli olarak ayrılmak istiyorum. Tıpkı Cüneyt Tanman ve efsane kaptanımız takım arkadaşlığı da yaptığım Bülent abi ( Bülent Korkmaz ) gibi. Kaptanlık pazu bandını takıp takmamakla ilgili herhangi bir takıntım yok onu da belirtmek isterim dedi.Tecrübeli oyuncu aynı zamanda ileriki dönemlerde spor yazarlığı gibi bir düşüncesinin de olmadığını açıkladı.  

Haberin etiketleri:

sabri sarıoğlu, spor haberleri


Haber okunma sayısı: 1586

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER