kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Fenerbahçe'nin Avrupa Serüveni ve Soru İşaretleri

25 Ağustos 2013 Pazar 10:26
fenerbahcenin-avrupa-seruveni-ve-soru-isaretleri

Fenerbahçe bu sezon büyük ihtimalle CAS davasından olumlu bir sonuç alacak.

Açıkçası ben bu sezon Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarında boy göstereceğine 3 Temmuz 2011 den beri uygulanan sindirme ve ezme politiklarının gereği olarak pek ihtimal verememiştim. UEFA disiplin kurulunun vermiş olduğu cezanın tahkim kurulunca bir nevi aynı şekilde onanması sonrası CAS davasından ümitli olmadığımdan bu şekilde bir düşünce beni sarmıştı.

Tabii CAS'ın bir nevi yürütmeyi durdurma kararı v sonrasında Şampiyonlar Ligi (ŞL) ön elemesine katılacağımız anlaşılınca biraz rahatlar gibi olmuştuk ki, yeni bir haber ile Fenerbahçeli olmanın ayrıcalığı olan "sevinç ve hüznü", "rahatlık ve gerginliği" aynı anda yine alışık olduğumuz üzere yaşamış olduk. Haber neydi? Fenerbahçe 28 Ağustos'taki kura çekimi öncesinde verilecek olan CAS kararını kabul ederek hızlandırılmış mahkemeyi kabul etmiş böylece eğre aleyhte bir karar çıkarsa 2 ön eleme oynayıp ŞL ligi kuralarına katılma hakkı kazandığı halde ŞL ne katılamayacaktı.

Şu an halen bu sürecin nasıl işleyeceği belirsizliğini korurken, 2. ön elemede Arsenal rakip olunca güzide İngiliz basını bir haber daha patlattı, deyim yerinde ise! Bu habere göre Fenerbahçemiz eğer Arsenal'i devirip kuraya katılma hakını kazanırsa CAS Fenerbaçe'nin önünü kesmeyecekti.Aslında oldukça fazla mantığı içerisinde barındıracağı aşikar bir karar olduğunu düşünmekle beraber, CAS davasında özellikle Bursa'nın başvurusunun da reddedilmiş olmasının paniği ile yerli ve yabancı basının bu şekilde bir psikolojik harp taktiği uyguladığını da düşünmek için ciddi sebeplerimiz de yok değil. Ne demek mi istiyorum? Bana kalırsa CAS mahkemesi UEFA'nın "çömez" savcısı v onun yönlendirmiş olduğu kurulların kararını ve gösterilen delilleri pek tutmadı! Açığı CAS Fenerbahçe'nin leyhine bir karar vereceği için yerli yabancı tüm mihraklar Fenerbahçe'den kurtulmak için yalan yanlış haberler yayıyorlar. Olan biten işte BU!

 

 Haber okunma sayısı: 1420

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER