kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Sarıgül: Kılıçdaroğlu CHP'nin birleştirici gücüdür

18 Ağustos 2014 Pazartesi 10:20
sarigul-kilicdaroglu-chpnin-birlestirici-gucudur

Parti kurultayında kimden yana tavır alacağı merak edilen Mustafa Sarıgül "Sayın Kılıçdaroğlu şu anda CHP'nin birleştirici gücüdür" dedi.

CHP Genel Başkanı Baykal'a karşı liderlik savaşına girip 2005 yılındaki olaylı kongrede CHP'den ihraç edilen Sarıgül'ü yine Baykal korkusu sardı. Mustafa Sarıgül, Baykal'a yakın isimlerden birinin genel başkan olması halinde partiden ihraç edilecek isimlerin başında yer alıyor, bu yüzden de safını Kılıçdaroğlu'nun yanında tutarak yerini sağlama almaya çalışıyor. 

CHP’de dün sürpriz bir gelişme yaşandı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.

KILIÇDAROĞLU CHP'NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Baş başa yapılan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Basına kapalı görüşmeye ilişkin açıklama yapan Sarıgül, "Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin birleştirici gücü." dedi.

"YAPILMASI GEREKEN PARTİ DİSİPLİNİNE UYMAKTIR"Sarıgül, toplantıya ilişkin şunları söyledi; 

"Kurultay yapılmasını isteyen arkadaşlarımın bu taleplerine saygı duyuyorum. CHP demokratik bir partidir; farklı görüşler olması doğaldır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, ben de farklı bir görüş ortaya koymuştum; ancak bu önerimi ve eleştirimi yerinde ve zamanında yaptım. Parti yönetimi adayımızı belirledikten sonra ise üzerime düşen görevi yerine getirdim. Başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde Sayın İhsanoğlu için oy istedim. Yapılması gereken, parti disiplinine uymaktır.


"KILIÇDAROĞLU CHP'NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ"

Ben, önümüzdeki sürecin Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte yürütülmesi gerektiğine inanıyorum. Kendisi şu anda CHP’nin birleştirici gücüdür. Kurultay aynı zamanda bir fırsattır. Bu kurultayda parti iç sorunlarını çözüp, tam bir birlik içinde 8 ay sonraki genel seçime hazırlanabiliriz.

"UYUYAN DEV MUTLAKA UYANACAKTIR"

Genel seçimlere giderken yurttaşlarımızın önüne bir değişim programıyla çıkmalıyız. Bu program halkın kültürel farklılıklarını zenginlik sayan bir anlayışla hazırlanmalı; ülkemizin her köşesindeki insanlar CHP’deki bu değişimi hissetmelidir. Tüm bunları Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte yapabiliriz. Burada esas mesele 1970’lerdeki CHP ruhunu yeniden ayağa kaldırmaktır. Uyuyan dev mutlaka uyanacaktır."Haber okunma sayısı: 877

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER