kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Sarıgül CHP’ye mi dönüyor

15 Eylül 2013 Pazar 16:22
sarigul-chpye-mi-donuyor

İstanbul için ismi adaylar arasında geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP Lideri ile görüşecek.

 

Mustafa Sarıgül’ün İstanbul adaylığı arapsaçına döndü. Aday olacak mı olmayacak mı derken Sarıgül’ün CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştireceği konuşuluyor.

CHP'DEN BAĞIŞLANMA İSTEYECEK Mİ?

Sarıgül, 29 Ocak 2005'te CHP Kurultayı'nda Deniz Baykal'a karşı aday olmuştu. Adaylığı partide tartışmalara neden olunca, CHP Tüzüğü'nün 70. Maddesine dayanarak parti içi kargaşa çıkarma suçlaması ile partiden ihraç edilmişti. Belediye Başkanlığına aday olabilmesi için önce partiye yeniden üye olması, bunun için de 'bağışlanma dilekçesi' vermesi gerekiyor. Süreç, dilekçenin genel başkanlık makamına teslim edilmesiyle başlıyor. Genel Başkan, dilekçeyi MYK'nın onayına sunuyor. MYK üyeleri önce Yüksek Disiplin Kurulu'ndan görüş istiyor, olumlu yanıt alırsa da konuyu Parti Meclisi'nin gündemine getiriyor. Burada Sarıgül'ün neden ihraç edildiği ve savunması inceleniyor. 61 Parti Meclisi üyesinin 31'i dönüşü uygundur' derse de ihraç edilen partili, yeniden üye olma hakkı kazanıyor.

CHP'LİLER SARIGÜL'E SICAK BAKMIYOR

Sarıgül’ün İstanbul adaylığına CHP içinden çoğu isim sıcak bakmıyor. Özellikle İstanbul için aday olmak isteyen bazı yöneticilerin parti meclisinde yapılacak oylamada ret oyu kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 Haber okunma sayısı: 745

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER