kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Şamil Tayyar: BDP İki İli Kaybedecek

03 Ekim 2013 Perşembe 09:06
samil-tayyar-bdp-iki-ili-kaybedecek

AK Parti'li Şamil Tayyar, Demokratikleşme Paketi'nden sonra BDP'nin Van ve hatta Diyarbakır'ı kaybedebileceğini savundu.

Bir televizyon kanalında gündemi değerlendiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan yerel seçimlerle ilgili şu ilginç idda geldi.
 

"BDP'NİN TABANI KAYIYOR"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın açıkladığı 'Demokratikleşme Paketi'ne BDP 'nin tepkilerinin konuşulduğu sırada Şamil Tayyar'dan bomba bir iddia geldi. BDP'li vekillerin Demokratikleşme Paketi'ne kabak tarifi benzetmesi yapmasına "Kabak tadı verdi" diyen Tayyar, "BDP 'nin bu konudaki asıl itirazı aslında şundan kaynaklanıyor. Yerel seçimler yaklaşıyor ve bu yerel seçimlere giderken bu seçim sürecinin oluşturduğu konjektür, şuanda AK Partiye olumlu şekilde yansıyor ve BDP'nin tabanı ciddi şekilde kayıyor" dedi.
 

 

DİYARBAKIR'DA İŞLER KARIŞTI
 

Yerel seçimlerde BDP'nin kalesi olarak gösterilen Diyarbakır'da kıran kırana bir mücadele geçeceğini savunan Tayyar şöyle devam etti: "Bizim yaptırdığımız, genel merkezin yaptırdığı ankete göre, üç ayrı anket ve üç ayrı ankette de AK Parti 'nin icraatlarından memnuniyet oranı Doğu'da ve Güneydoğu'da % 90'a yaklaştı. Bu bazı bölgelerde ciddi bir şekilde BDP'yi rahatsız ediyor. Van'ı bizim kazanma ihtimalimiz son derece yüksek. Eğer bu hava devam etsin bakın çok açık söylüyorum BDP Diyarbakır'da da sıkıntı yaşayacak."

 
Haber okunma sayısı: 791

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER