kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Öcalan'ın çağrısına BDP ne yanıt verdi?

21 Mart 2013 Perşembe 14:57
ocalanin-cagrisina-bdp-ne-yanit-verdi

BDP Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş, Nevruz'da yaptıkları konuşmalarda Öcalan'ın çağrısına destek verdi.

Demirtaş yaptığı konuşmada şöyle dedi:

"Aslında bugün, verilmesi gereken en güçlü mesajlar verildi. Biz barış ve demokrasi partisi olarak, gençlerin, kadınların, dostlarımızın ve bütün halkımızın desteğiyle bugün ortaya çıkan bu barış iradesinin arkasındayız. Sayın Öcalan’ın uzattığı bu dostluk, kardeşlik ve barış elinin havada kalmaması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bir kez daha yüzyıllardır barışa hasret kalmış bu topraklara, 21 Mart 2013 günü hayırlı olsun diyorum. Artık bu topraklara barış gelir inşallah diyorum. Bugün böylesine güçlü bir çağrı hepimizsin yüreğini, içini umutlandırdı. Bu umutlar boşa çıkmasın diye üzerimize düşeni yapacağız."

Gültan Kışanak ise şöyle konuştu:

"Siz değerli halkımız mücadele ettiniz, direndiniz, inandınız, yürüdünüz, özgürlüğe yürüdünüz, bugünleri yarattınız, sözümüzü oluşturdunuz, direnişimizi kurdunuz ve bugün hepimizin ortak sözüdür. Sayın Öcalan söyledi, bu söz hepimiz adına direnen halkımız adına, kadınlar adına, gençler adına Agitler adına, Berivanlar adına söylenmiş sözdür.

Biz bu sözün gereğini yapmak için bundan sonra daha çok çalışacağız. Sözümüzü bugün söyledik: buradan Amed meydanından bir kez daha sizler her tarih yazdınız, hem de tarihe tanıklık ettiniz, şimdi yeni bir sürecin hep beraber daha güçlü daha emin adımlarla yürümek için hazır mıyız? Amed hazır mı? Kürdistan halkı hazır mı? Kardeşliğe barışa, eşitliğe inananlar bu yeni sürece hazır mı? İşte bize demokratik siyasette görev verdiğiniz bizlere sizinle birlikte bu yolu yürümek düşer. Bu onuru bize bahşederseniz, ömrümüzün sonuna kadar barış için çözüm için özgürlük için, özgür bir gelecek için yürümeye hazırız. Size Amed halkına, halkımıza söz veriyoruz."Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/ocalan-in-cagrisina-bdp-ne-yanit-verdi-/siyaset/siyasetdetay/21.03.2013/1683269/default.htmEtiketler: Barış ve Demokrasi Partisi , BDP , Selahattin Demirtaş , Nevruz , Kürdistan , Gültan Kışanak , Hayırlı , 2013 , Sayın Öcalan , HepimizinHaber okunma sayısı: 764

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER