kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

O BDP'li konuştu

13 Mart 2013 Çarşamba 17:02
o-bdpli-konustu

- İMRALI tutanaklarının basına sızdırılmasıyla ilgili olarak BDP’den yapılan açıklamada adı geçen Parti Meclis üyesi Resul Baykara, konuyla ilgili değerlendirmede bulunmak istemediğini belirterek, "Parti gerekli açıklamayı yaptı. Her şey net olarak ortada. Sızdıran kişi de görevinden alındı. Partililik gereği biz de istifamızı verdik" dedi.

İmralı tutanaklarının sızdırılması ile ilgili olarak BDP Genel Merkezi tarafından, dün yapılan açıklamada, metnin çoğaltılmaması kararına rağmen, Parti Meclis üyeleri M. Rauf Kocaman ve Resul Baykara’nın toplantıya ara verildiğinde kimsenin bilgisi ve onayı olmadan tutanakları çoğalttığı ve basın bürosu çalışan Ali Özgüç’ün de gazeteci Alper Atalay’a metnin üzerinden fotoğraf çekmesine izin verdiği belirtilerek, iki Parti Meclis üyesinin istifa ettiğini, basın bürosu çalışanı Ali Özgüç’ün işine son verildiği açıklanmıştı.

Resul Baykara, gelişmelerin ardından evinin bulunduğu Bursa’nın Yıldırım İlçesi’ne bağlı Yavuzselim Mahallesi’ne döndü.

Bursa’da Yavuzselim Mahallesi’nde geçen yıl cezaevinde devam eden ölüm oruçlarına destek vermek isteyen BDP’liler ile yörede yaşayanlar arasında çıkan ve daha sonra 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda Parti Meclis üyesi olarak Bursa Valisi Şahabettin Harput ile görüşen ekipte yeralan Resul Baykara, İmralı görüşme tutanaklarının basına sızdırılmasıyla ilgili olarak partinin gerekli açıklamayı yaptığını söyledi.

Baykara, kendisini telefon ile arayan DHA Muhabirine, "Parti gerekli açıklamayı yaptı. Her şey net olarak ortada. Sızdıran kişi de görevinden alındı. Partililik gereği biz de istifamızı verdik. BDP içinde bizim sızdırdığımız yönünde bir algı yok" dedi. Baykara gelişmelerle ilgili olarak şu anda fazla konuşmak istemediğinide sözlerine ekledi.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/o-bdp-li-konustu/siyaset/siyasetdetay/13.03.2013/1679855/default.htmEtiketler: BDP , İmralı , Bursa , Fotoğraf , Parti , GerekliHaber okunma sayısı: 891

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER