kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Muş'taki gerginliği BDP'li Sakık engelledi

18 Mart 2013 Pazartesi 18:57
mustaki-gerginligi-bdpli-sakik-engelledi

MUŞ’ta BDP’nin düzenlediği nevruz kutlamaları İstasyon Meydanı’nda yapıldı. Kutlamalar sonrasında taşkınlık yapıp gerginliğe neden olan bir gruptakilere, polisten önce BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık müdahale etti. Sakık, polis mikrofonu ile göstericilere seslenip evlerine gitmelerini istedi. Gruptakiler, kısa sürede dağıldı.

BDP, tarafından düzenlenen nevruz kutlamasına BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Muş milletvekilleri Sırrı Sakık ve Demir Çelik ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Kutlamalarda Muş Emniyeti yoğun güvenlik önlemi aldı. Kutlamalar sonrasında İstasyon Caddesi’nde slogan atıp yürümek isteyen gruba, polis izin vermedi. Yürümekte ısrar eden gruba Milletvekili Sırrı Sakık müdahale etti. Gruptan dağılmalarını isteyen Sakık, atılan sloganlardan sesini duyuramayınca polis mikrofonundan seslendi. Sakık, "Biz sizi seviyoruz, sizde bizi sevin. Kazasız belasız dağılın, hepinizi yürekten kutluyorum. Yolunuz açık olsun" dedi. Ardından gruptakiler kısa sürede dağıldı.

Öte yandan Muş Emniyet Müdürlüğü aldığı güvenlik önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Polis kutlamaların öncesi ve sonrasını 3 G bağlantısı ile canlı olarak yayınladı. Aktüel kameralı ve 3 G bağlantılı bir polis olayları emniyet MOBESE merkezine aktardı.

 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/mus-taki-gerginligi-bdp-li-sakik-engelledi/siyaset/siyasetdetay/18.03.2013/1681973/default.htmEtiketler: Diyarbakır , BDP , Sırrı Sakık , Nevruz , Emniyet Müdürlüğü , MOBESEHaber okunma sayısı: 2078

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER