kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

MHP'li Türkeş saldırı için AK Parti'yi suçladı

24 Ağustos 2013 Cumartesi 18:52
mhpli-turkes-saldiri-icin-ak-partiyi-sucladi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Genel Merkez saldırısı hakkında konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyetin 'Türkçe Mitingi' için Konya'ya hareket etmesinden hemen önce MHP genel merkezine yapılan araçlı saldırı hakkında açıklama yaptı.

Sözlerine "Sırça köşkte oturanlar başkalarının camına taş atmamalıdır" Türk atasözü ile başlayan Tuğrul Türkeş, şunları söyledi:

'AK PARTİ HER FIRSATTA MUHALEFETE SALDIRIYOR'

"Medyanın ve kamuoyunun malûmu olduğu üzere, özellikle son dönemlerde Sayın Başbakan ve AKP yöneticileri her fırsatta muhalefet partilerini hedef alan beyanatlar vermekte ve halkımızın bir kısmını galeyana getirmeyi amaçlamaktadırlar. Barış ve hoşgörü merkezi olan Konya ilimiz, AKP'nin kendini kuvvetli gördüğü ve çoğu zaman güç gösterisi yapmaya yeltendiği güzide illerimizden birisi konumundadır. Buna rağmen partimizin Konya'da yapacağı bir mitingin, iktidarı niçin bu denli rahatsız ettiği, üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur. Demokrat bir siyasî iktidarın en mühim vazifelerinden birisi, hiç kuşkusuz, muhalefet partilerinin genel merkezlerini, yöneticilerini ve mensuplarını devlet gücüyle korumaktır. Söz konusu güvenliği temin edemeyen ve dahi ihmal eden bir iktidarın demokrasiden ne anladığını bu vesileyle Türk kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

 Haber okunma sayısı: 2441

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ