kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

MHP'den aday olamayan Osman Durmuş fenalaştı - izle

09 Aralık 2013 Pazartesi 14:34
mhpden-aday-olamayan-osman-durmus-fenalasti---izle

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, MHP'nin İstanbul için kendisini aday göstermesini bekliyordu, ancak..

Dün partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul adayını açıklayacağı esnada salonda heyecan doruktaydı. Siyasetin renkli simalarından Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un da İstanbul'a aday olacağı konuşuluyordu, ancak beklenen olmadı.

MHP'NİN ADAYI İŞADAMI RASİM ACAR

MHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 37 yaşındaki İzmirli işadamı Rasim Acar'ı aday gösterdi. İstanbul'daki tanıtım toplantısına katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Acar'ın ismini Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz'a açıklattı. O esnada ise salonda bir hareketlilik dikkat çekti. Herkes bir anda aynı noktaya yöneldi.

OSMAN DURMUŞ FENALAŞTI

Acar'ın isminin açıklanması üzerine salonda bulunan Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un rahatsızlık geçirdiği anlaşıldı. Partililerin kucağında apar topar hastaneye kaldırılan Durmuş'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KIRIKKALE MİLLETVEKİLİYDİ

Koalisyon hükümetinin renkli isimlerden biri olan eski Sağlık Bakanı Durmuş, bir dönem önce MHP Kırıkkale Milletvekili olarak TBMM'de bulunmuştu. Ancak Durmuş, yaptığı açıklamalar ile çoğu zaman hem tepki çekti hem de espri malzemesi oldu. 

OSMAN DURMUŞ TARTIŞMALI AÇIKLAMALARIN BAKANI'YDI

Basında birbirinden iddialı demeçleriyle yer bulan Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, en büyük tepkiyi 17 Ağustos depremi sonrası gelen yardımları kabul etmemesi nedeniyle gördü. Tepkilerden sonra ise geri adım atmak zorunda kaldı.O dönemde sarfettiği şu cümleler iz bıraktı:

'Amerikalılar hastane gemisi gönderiyor. Hiç ihtiyacımız yok. Onlara verecek bir hastamız bile yok. Zaten benim doktorlarım şu anda işsiz.

AKUT şov yapıyor. Salgın söylentisi yayıyor. AKUT hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

İtalyan doktor gelmiş benden tuvalet istiyor, duş istiyor. Arkalarında deniz var. Benim insanım denize girer yıkanır. Karşıda cami var. Önünde WC yazıyor. 'Kirli' diyorlar. Sağlık Bakanı gelip tuvalet mi temizleyecek?'

'GENETİK ŞİFREMİZİ ÇALARLAR'

ABD'de beyin cerrahisi üzerine ihtisas yaparken kan kanserine yakalanan ünlü jinekolog Cevat Babuna'nın oğlu Oktar Babuna, Mart 1999'da gazetelere kendisine uygun ilik bulmak için verdiği ilanla adını duyurdu. Babuna, test sonuçlarında kendisine uygun iliğe sahip olan kişiye 10 milyar lira ödül vereceğini belirtti.

Babuna için düzenlenen kampanyalara ilk tepkiyi Sağlık Bakanı Osman Durmuş verdi. Toplanan 40 bin kan örneğine el konacağını ve kemik iliği bankasında toplanacağını söyleyen Durmuş, Babuna gönüllülerinin ellerindeki test sonuçlarını vermediklerini ve toplanan örneklerin bulunduğu laboratuvarları açıklamak istemediklerini belirtti. Durmuş, 'Devlet olarak bu örnekleri, milli servetimiz ve geleceğimiz umudu olarak devletin arşivlerine alacağız. ABD'ye gönderirsek genetik şifremizi çalarlar' açıklamasında bulundu.

GRİP TÜRK'E VIZ GELİR

57. hükümetin en renkli simalarından biri olan ve yaptığı sürpriz açıklamalarla dikkati çeken Durmuş, bir dönem büyük salgın hastalıklara yol açan grip mikrobunun Türkler'e zarar veremeyeceğini açıklayarak da şaşkınlık yarattı.

Durmuş, "Türkiye'de aşılama yapmaya gerek yok. Çünkü benim ülkem, benim insanım doğal aşılı. Yaşama koşulları, taşı, toprağı açısından insanlar bazı mikroplara karşı bağışıklık kazanmışlar" ifadelerini kullandı..

80 ilin sağlık müdürleri ile Bolu'da yaptığı toplantıdan sonra 17 Ağustos depreminin ardından oluşturulan çadırkentleri ziyaret eden Osman Durmuş, sözleriyle olay yaratmayı yine başardı.

Bir gazetecinin "Çadırkent niye bu kadar çamurlu? " şeklindeki sorusuna Durmuş'un verdiği cevap ilginçti: "Zehirli atık olmadıktan sonra çamurun insan sağlığına hiçbir zararı yoktur."

MÜDÜRE 'EL YAKMA' CEZASI

Antalya'nın Korkuteli İlçesi'ndeki hastaneyi ziyareti sırasında kaloriferlerin fazla yandığını farkeden Durmuş, hastane müdürü İbrahim Gökçen ile Sayman Avşar'a tepki gösterdi ve iki yetkiliye devletin parasını israf ettikleri gerekçesiyle ellerini 5 dakika sıcak kaloriferin üzerinde tutma cezası verdi.

Ciddi ve sert görünüşü ile tanınan Osman Durmuş, basında yaptığı bir açıklamada kendisiyle ilgili sürpriz bir itirafta bulundu.

Bakan , "Aslında yumuşak kalpli bir insanım. Ama aynada kendime baktığım zaman ben de korkuyorum" dedi. Durmuş ayrıca halkı organ bağışına davet ederken, kendisi de tüm organlarını bağışladığını açıkladı.

 Haber okunma sayısı: 1273

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ