kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

İslam Dünyası Türk İslam Birliği ile Düzelecektir

22 Ağustos 2015 Cumartesi 18:01
islam-dunyasi-turk-islam-birligi-ile-duzelecektir

İslam Dünyasının düzelmesi ve mevcut bozgunculuk ve fesat ortamının bitmesi için yapılması gereken İslam dünyasının, Müslümanların birlik olmasıdır.

İslam Dünyasının düzelmesi ve mevcut bozgunculuk ve fesat ortamının bitmesi için yapılması gereken İslam dünyasının, Müslümanların birlik olmasıdır.

 

Allah Kuran'da; inkar edenlerin birlik olduğunu, eğer Müslümanlar birlik olmazsa dünya çapında bir kaos ve kargaşanın kaçınılmaz olduğunu bildirmiştir.

 Allah'ın ayetleri tecelli etmiş ve Osmanlı'nın dağılışı ve birliğin bozulması ile İslam coğrafyasında ayetteki gibi FİTNE VE BOZGUNCULUK ortamı başlamıştır.

 

Bu ortamda her gün çocuklar, kadınlar, erkekler, yaşlılar katledilmekte, terör örgütleri etrafta istedikleri gibi anarşi çıkarabilmektedirler.

 

Bunlar Allah'ın ayetinin tecellileridir. Allah bir ayetinde birlik olmadığında kesinlikle bu tür olayların olacağını zaten bizlere bildirmiştir.

 

AYET:

 

"İnkâr edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birlik olup birbirinize yardım etmezseniz) yeryüzünde bir fitne (kargaşa) ve büyük bir fesat (bozgunculuk) olur." (Enfal Suresi, 73)

 

Bir başka ayette Allah birlik olunması gerektiğini şu şekilde emretmiştir.

 

AYET:

 

"Allah'ın ipine (Kuran'a) hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın..." (Al-i İmran Suresi, 103)

 

Ayette Allah, bütün anlaşmazlıkları bırakarak Kuran'a sarılmamızı ve asla ayrılmamızı emretmektedir. İslam ülkeleri bu emre uymadığı, Kuran'da birleşmediği ve herkes ayrı mezhebe, ayrı inanç ve düşünceye göre davrandığı için fitne ve fesat devam etmektedir. Kuran'da birleşilmediği için İslam ülkeleri birbirine düşman olmuştur. Son derece suni olaylar sebebiyle birleşmek mümkün değilmiş gibi yanlış düşünceler oluşmuştur.

 

Şurası kesindir ki eğer Birlik kurulmaz ve Allah'ın Kitabı esas alınarak düşmanlıklar yok edilmezse İslam dünyasında yaşanan fitne ve fesat ortamı devam edecektir.

 

Biz müslümanlara düşen ise iyilik için dua etmek, gayret etmek, alametleri çıkmış olan Hz. Mehdi (as)'a yani Mehdiyete destek olmak ve sevgiyle doğruyu anlatmaktır.

 

"Bizim üzerimize düşen apaçık bir tebliğden (anlatımdan) başkası değildir." (Yasin Suresi, 17)Haber okunma sayısı: 1096

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER