kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Erdoğan'ın Topkapı Sarayı açılış töreni konuşması

12 Ocak 2015 Pazartesi 12:29
erdoganin-topkapi-sarayi-acilis-toreni-konusmasi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Topkapı Sarayı'nda açılış töreninde konuştu VE Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Vakıfbank'taki hisselerini alarak Kalkınma Bankası kuracağını açıkladı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan Topkapı Sarayı'nda açılış töreninde Vakıfbank ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamasından satır başları;

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Vakıfbank'taki hisselerini almak suretiyle bir katılım bankası haline getirme düşünceleri olduğunu belirten Erdoğan "Katılım bankasını kurmasıyla birlikte, kendi yıllık karından belli bir kısmını eserlere ayırması, restorasyonda kullanması, burslarla kredilerle bunun yanında bir çok yerlerde aş evleriyle aynen ecdadımızın o akarları nasıl değerlendirdiyse, bizim vakıf medeniyetimizi çok daha güçlendireceğine inandığım bir anlayıştır o" dedi.

10 MİLYAR DOLARI AŞIYOR

Erdoğan Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün hisselerinin değerinin 10 milyar doları aştığını ve bunun çok ciddi bir güç olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Vakıfbank, katılım bankası kurulması için genel müdürlüğe yetki vermişti."TOPKAPI SARAYI OSMANLI'DAN EMANET"

"Topkapı Sarayı'nın müze haline getirilmesi de Osmanlı döneminde olmuştur. Cumhuriyet döneminde Osmanlı'dan alınan bu emanet hala müze olarak kullanılmaktadır.

Bu müzenin en önemli özelliklerinde biri de bünyesinde yer alan kutsal emanetlerdir. Sadece bu vasfıyla dahi Topkapı Sarayı her türlü hürmeti hak eden bir saraydır.

ZİYARETE KAPALI ALANLAR AÇILACAK

Topkapı Sarayı her ne kadar müze olsa da pek çok bölümü ziyaretlere kapalı durumda. Biz çalışmalar yaparak bu bölümlerin ziyarete açılması ve insanlığa kazandırılması için yoğun çalışmalar gerçekleştirdik.

Topkapı Sarayı'nın içinde bulunan havuz ve şadırvanlar asli işlevlerine kavuşturuldu.

''BU ESERLERİ YENİLEMEMİZDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR''

Geçenlerde birileri Vahdettin Köşkü'nün niçin yaptınız diyor? Bunu Başbakan kendisi için kullanacak bunu ne yapacaksın diyor?

Bu tür şeyleri, bu eserleri ayağa kaldırmaktan, yeniden kazandırmaktan rahatsız olan güya düşünce adamları yazıyor çiziyor ve eleştiriye hakareti sığdırmaya çalışıyor. Nerde hangi eser varsa kazandıracağız. Buradan ama Cumhurbaşkanı, ama Başbakan ama başka kurumlarımız istifade eder.

Bir kez daha Topkapı Sarayı Müzemizin açılışını yaptığımız bölümlerin tekrar hayırlı olmasını diliyorum."Haber okunma sayısı: 7160

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER