kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Devlet Bahçeli: Türkiye yeni bir İşgale maruz kalırsa...

11 Haziran 2018 Pazartesi 12:46
devlet-bahceli-turkiye-yeni-bir-isgale-maruz-kalirsa

 Bahçeli: Bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalamayacakMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde FETÖ'nün bir kez daha darbeye teşebbüs edeceğinin konuşulduğunu belirterek, "İzmir'den açık açık söylüyorum, iğrenç niyet sahiplerini uyarıyorum. Eğer Türkiye yeni bir işgal girişimine maruz kalırsa, böylesi bir felaket bir kez daha yaşanırsa, bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalamayacaktır" dedi.

 

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aklımızın kaynağı millettir, bunu unutmayacağız. İnançlarımız, yaşanmış Türk İslam asırladır. Buna her zaman güveneceğiz. Adaletimizin kaynağı mahşeri vicdanda, kendisidir. Bu yörüngeden hiç ayrılmayacağız. Cumhur İttifakı gücünü millet aklından alan, ufkunu istikbalin aydınlığıyla aralayan tarihi bir uzlaşma, milli bir anlaşmadır. Türkiye çok cepheli saldırı ve tahriklerle boğuşurken tesis ve temin edilmiş Cumhur İttifakı, milli istiklalin güvencesi, milli iradenin ümit çeşmesi, kucaklaşma zeminidir. Buna sahip çıkılmalıdır. Cumhurun ittifak onuru ihtimam ve itina ile korunmalıdır."

'MİLLETİMİZİ BÖLÜCÜLERE KURBAN ETMEYECEĞİZ'Tarih boyunca birlik ve beraberlik ne zaman bozulduysa yıkımın kaçınılmaz hale geldiğinin altını çizen Bahçeli, şöyle devam etti:

 

 

 

"Diyor ya Yunus Emre, bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Ekmeğimizi bölüşeceğiz, hem doyacağız, hem de doyuracağız. Muhabbet ve hürmetimizi bölüşeceğiz. Dik duracağız, diri olacağız. Ancak vatanımızı asla böldürmeyeceğiz, milletimizi bölücülere kurban ettirmeyeceğiz. Küresel vahşiliğe emperyalizmin şiddet ve senaryolarına teslim olmayacağız. Milli mücadele pusuya yatmış hain ve iş birlikçileri cumhurun ittifak ruhunu pusula yaparak hezimete uğrattı. Milli mukavemet cumhurun ittifak duruşuyla cesaret kazandı. İttifak iradenin mahsulüdür. İrade ise Türk milletidir, Türkiye'nin tarihi haklarıdır. Haklarımızı yedirmeyeceğiz. Hakkı tutup kaldıracağız. Milli hatıralarımızı millet haysiyetimizi hiç kimseye çiğnetmeyeceğimiz. Egemenliğimizi, esenliğimizi devleti ebed müddet hedefimizi korkusuzca muhafaza edeceğiz. Bu itibarla beka diyoruz, bu nedenle Cumhur İttifakı'nın 24 Haziran'da başarısı için mücadele ediyoruz. Başaramazsak batışımız mukadderdir. Bekamızı koruyamazsak bitişmiş kaçınılmazdır. Çünkü zalimler yine ellerini ovuşturmaktadır."

'BU DEFA HİÇBİR SUÇLU VE HAİN SAĞ KALMAYACAKTIR'

Türkiye'nin kuşatma altında olduğunu söyleyen Bahçeli, Türk milletinden intikam almak, geçmişteki mağlubiyetlerin acısını çıkarmak için kuyruğa giren iç ve dış düşmanların zaaf ve zayıf bir anı kollamaya çoktan başladığını vurguladı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bu maksatla terör örgütlerinin kışkırtıldığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Güney sınırlarımız boyunca kanlı ve karanlık hesaplar yapılmaktadır. PKK/PYD/YPG küresel emperyalizmin kiralık cinayet tetikçileri olarak kullanılmaktadır. FETÖ ise 15 Temmuz 2016'da darbe ve işgale teşebbüs etmiştir. PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur. Bu hain terör örgütleri bir madalyonun ön ve arka yüzleri gibidir. Türk ve İslam düşmanları etnik hassasiyet ve dini inançları istismar ederek istila ve ihanet çeteleri kurmuşlardır. Peşinden de Anadolu’ya sürmüşler, Türk milletinin üstüne salmışlardır. Bir olmazsak, dayanışma içinde mücadele etmezsek zulmün elebaşları, cinayet çeteleri durmayacak, vazgeçmeyecektir.

İşte son günlerde FETÖ'nün bir kez daha darbeye teşebbüs edeceği konuşulmaktadır. PKK zaten kan dökmeye, can almaya devam etmektedir. İzmir'den açık açık söylüyorum, iğrenç niyet sahiplerini uyarıyorum. Eğer Türkiye yeni bir işgal girişimine maruz kalırsa, böylesi bir felaket bir kez daha yaşanırsa, bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalamayacaktır. Varlığımıza göz koyanların gözünü oyarız. Bağımsızlığımıza leke sürmeye kalkışanları değil İzmir’de denize dökmek, alayını cehennemin dibine kadar kovalar yediklerini içtiklerini burunlarından fitil fitil getiririz." (AA)

Haberin etiketleri:

bahçeli, darbe, hain, fetö


Haber okunma sayısı: 324

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER