kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

CHP'de isyan: Sarıgül'ü ve oğlunu ihraç edelim

30 Aralık 2014 Salı 10:10
chpde-isyan-sarigulu-ve-oglunu-ihrac-edelim

Şişli'de başlayan Sarıgül-İnönü kavgasından rahatsız olan İstanbul'daki belediye başkanları, İl Başkanı Karayalçın'a tepki gösterdi.

 Akşam Gazetesi'inin haberine göre; Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile yardımcısı olan Emir Sarıgül arasında başlayan kavga kısa sürede alevlenmişti. Polemiğe baba Mustafa Sarıgül'ün de katılmasıyla atışma büyüdü.

Şişli Belediyesi'ndeki Sarıgül-İnönü krizi İstanbul geneline de yayıldı. İstanbul’daki CHP’li belediye başkanları önceki gün yeni atanan İl Başkanı Murat Karayalçın'la bir araya geldi. Hayri İnönü’nün olmadığı görüşmeye Sarıgül-İnönü çekişmesi damga vurdu. Başkanların tamamına yakını Karayalçın’a, çekişmeden son derece rahatsız olduklarını bildirdi.

"SARIGÜL VE OĞLU İHRAÇ EDİLSİN"

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda bir belediye başkanı, "Mustafa Sarıgül ile Emir Sarıgül partiden ihraç edilsin. Hayri İnönü de istifa etsin. Basında çıkan haberlerden sonra İnönü’nün bir an önce istifa ederek milletvekili olmasının önü açılsın. Sarıgül’ün ihracından sonra Meclis'ten bir kişi oylamayla Şişli’nin başına getirilsin”dediği öğrenildi. CHP’li başkanın bu önerisine diğer katılımcıların da tamamına yakını destek verdi. Sadece Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın sessiz kaldığı, Karayalçın’ın da "Öneriyi genel merkeze ileteceğim" dediği öğrenildi.

Haberin etiketleri:

CHP'de isyan, Sarıgül, oğlu, ihraç edelim


Haber okunma sayısı: 688

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER