kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Bekaroğlu'nun CHP'de Mescid önerisine istifa çağrısı

06 Ekim 2014 Pazartesi 12:56
bekaroglunun-chpde-mescid-onerisine-istifa-cagrisi

Mehmet Bekaroğlu’nun partiye mescit yaptırılacağına ilişkin demeci, partinin ulusalcı kanadında büyük tepkiyle karşılandı.

 CHP'de mescid kavgası devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun, CHP Genel Merkezi'ne mescit yaptıracağını açıklaması ortalığı karıştırdı. Bekaroğlu'na sert çıkan CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz,açtı ağzını yumdu gözünü.

''DİN İSTİSMARCISI''

Mehmet Bekaroğlu'nu adeta topa tutan Yılmaz, istifaya da davet etti. CHP'nin geçmişte olduğunu gibi bugün de din istismarcılığına teslim olmayacağını söyleyen Dilek Akagün Yılmaz, Bekaroğlu'na şu sözlerle çıkıştı: "CHP sizin gibi insanların din istirmarcılığına teslim olmadı bundan sonra da teslim olmaz size uygun çok parti var oralara gidin." CHP'nin Bekaroğlu gibi dini istismar edenlere kapılarını açtığı takdirde öz kitlesini kaybedeceğinin altını çizen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "CHP, Bekaroğlu gibi dini istismar edenlere bu kadar kapıyı açarsa kendi öz kitlesini kaybeder. CHP programına aykırı davranan Bekaroğlu istifa etmeli."

SORU KRİZİ YAŞANDI

Öte yandan CHP Trabzon İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Bekaroğlu, soru krizi yaşanmasına yol açtı. 2011 genel seçiminde CHP Trabzon Milletvekili aday adaylarından Osman Şahinler, Bekaroğlu'na soru sormak istedi. Bekaroğlu, soru sorulmasından rahatsız olunca devreye CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan girdi. Karan, partilisine sert çıktı. Bekaroğlu'nun, "Basın çıksın konuşalım. Siz partili misiniz?" sözleri dikkat çekti.Haber okunma sayısı: 678

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER