kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BDP'liler kapılara sandalyelerle barikat kurdu

19 Şubat 2013 Salı 09:05
bdpliler-kapilara-sandalyelerle-barikat-kurdu

BDP'li Sırrı Süreyya Önder, Sinop'ta BDP heyetinin karşılaştığı provokasyonu twitter üzerinden anlattı.

Güvenlik tartışması 18 Şubat 2013 | 22:59 İmralı sürecine destek aramak amacıyla Sinop'a gelen ve bazı vatandaşların kendilerine tepki göstermeleri üzerine bir öğretmenevinde BDP'li diğer milletvekilleriyle birlikte mahsur kalan Sırrı Süreyya Önder, bölgeye gelen çevik kuvvet amiriyle tartıştı.
 SİNOP Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nin İmralı sürecine destek aramak amacıyla çıktığı Karadeniz turu kapsamında geldikleri Sinop’ta 9 saat boyunca bir öğretmenevinde mahsur kalan BDP'li milletvekilleri kentten ayrıldı.

Binada mahsur kalan BDP’li vekiller ile polis arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Öğretmenevindeki son durumu yerinde incelemek üzere olay yerine gelen çevik kuvvet amiri Oğuz Lale, BDP’li Sırrı Süreyya Önder’in tepkisiyle karşılaştı.

Yeterli emniyet kuvvetinin gelmediğini savunan heyete karşılık, “Polis var, şu an polislerimiz binayı muhafaza etmeye çalışıyor” diye konuşan emniyet amirine tepki gösteren Sırrı Süreyya Önder, “Polis mutfaktan içeriye 2 tane genç alıp yukarıya gönderdi. Ben bunu İçişleri Bakanı'na da geçiyorum, Başbakan'a da geçiyorum” dedi.

Konuyla ilgili tespitlerin yapılacağını söyleyen Lale’ye karşılık Önder, “Bize bir şey olduktan sonra sen istediğin kadar tespit yap. Çok diplomatik ifadeler, polis merdiven getiriyor bayrak astırıyor” dedi.

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/bdp-liler-kapilara-sandalyelerle-barikat-kurdu/gundem/gundemdetay/19.02.2013/1670644/default.htmEtiketler: Barış ve Demokrasi Partisi , BDP , Karadeniz , çevik kuvvet , Sinop , Twitter , İmralı , saat , Sırrı Süreyya Önder , 2013Haber okunma sayısı: 875

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER