kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BDP’li Tuncel sınırda kaldı

13 Mart 2013 Çarşamba 10:24
bdpli-tuncel-sinirda-kaldi

BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, PKK’nın elindeki kamu görevlilerini almaya giden heyette yer almasına karşın yurtdışı yasağı nedeniyle Kuzey Irak’a geçemeyip Şırnak’ın Cizre ilçesinde kaldı.


Tuncel, yerel mahkemenin verdiği yurtdışı yasağı sebebiyle heyetle sınırı geçemediğini, ama bu konudaki koordinasyonu kendisinin sağladığını söyledi. Yurtdışı yasağının kaldırılmasıyla ilgili girişimde bulunduğunu belirten Tuncel, şöyle konuştu: “Arkadaşlarımız gerekirse ’Biz de gitmeyelim’ yaklaşımı içerisinde. ‘Komisyondan sorumlu arkadaş gitmiyor. Bunu gözden geçirebiliriz’ dedi. Ama biz Türkiye’de bu kadar kamuoyu oluşturmuşken, bu kadar beklenti varken bunun çok doğru olmayacağını, diğerlerinin gitmesini tartıştık ve karara bağladık. Arkadaşlarımız sınırı geçtiler, önemli olan da bu. Türkiyede böyle bir beklenti oluşmuşken, ailelerde beklenti oluşmuşken, bu süreci boşa düşürecek bir yaklaşımın uygun olmadığını düşündük. Biz bunu bir problem haline getirirsek, heyeti göndermeyebilirdik. Bu Türkiye’de başka bir tartışmaya neden olurdu.”
Tuncel olayı krize dönüştürmek istemediklerini belirterek “Kamu görevlileri öğleden sonra teslim edilecek. Saat 13.00’te diyebiliriz” dedi.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/bdp-li-tuncel-sinirda-kaldi/siyaset/siyasetdetay/13.03.2013/1679670/default.htmEtiketler: İstanbul , PKK , Türkiye , Kuzey Irak , Cizre , BDP , Şırnak , Sabahat Tuncel , Irak , saatHaber okunma sayısı: 718

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER