kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BDP'li Kürkçü'den çok tehlikeli sözler!

27 Aralık 2012 Perşembe 08:07
bdpli-kurkcuden-cok-tehlikeli-sozler

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Uludere olayının ardından Türkler ile Kürtlerin aynı çatı altında yaşamalarının mümkün olmadığını ileri sürdü.


 Geçen yıl Uludere'de uçaklardan atılan bombalarla hayatını kaybeden 34 kişi İstanbul'da düzenlenen etkinlikle anıldı. Anma programına BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve milletvekilleri Levent Tüzel, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü de katıldı. Anma törenlerinde konuşan Kışanak Uludere'nin hesabı verilmeden Türkiye Cumhuriyeti'nin Kürtler'in devleti olamayacağını söyledi.

Kışanak, yaptığı konuşmada, "Roboski'nin hesabı verilmediği sürece bu devlet bizim gibi mazlum katliamlara maruz kalan yurttaşların bireylerin devleti olmayacaktır" dedi.

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de, Uludere olayından sonra Türklerle Kürtlerin artık bir arada yaşayamayacağını iddia etti.

Kürkçü, "Türkiye Cumhuriyeti devleti altında bir ortak yaşam hayalinin havaya uçtuğunu düşünüyorum. Bu açıkça söylenmese de evirip çevirmese de gönülde kalpte içerde fikir budur" dedi.

 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/bdp-li-kurkcu-den-cok-tehlikeli-sozler-/siyaset/siyasetdetay/27.12.2012/1647624/default.htmEtiketler: İstanbul , Türkiye , BDP , Mersin , Sebahat Tuncel , Türkiye Cumhuriyeti , Gültan Kışanak , CumhuriyetiHaber okunma sayısı: 684

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER