kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BDP’li belediyeye sürpriz ziyaret

17 Şubat 2013 Pazar 05:33
bdpli-belediyeye-surpriz-ziyaret

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, BDP’li Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ı ziyaret etti

Bakan Bağış’ı kapıda karşılayan Sadak “Sayın bakanımızın zamanlaması önemlidir. Buzların çözüldüğü, kışı yavaş yavaş geride bıraktığımız, ilkbahara kavuştuğumuz bugünlerde bu ziyaretin gerçekleşmesi önemlidir” dedi.

‘Etle tırnak gibiyiz’
Bağış ise daha önce de Başkan Sadak’ı ziyaret ettiğini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biraz evvel başkanım söyledi. Bu ülkede etle tırnak gibiyiz. Hepimiz kız almışız kız vermişiz, akraba olmuşuz acıları paylaşmışız, kederi paylaşmışız. Hiç unutmam rahmetli babam için Siirt’te mevlit okuttuğumda başkanım da geldi camide benimle birlikte mevlit dinledi ibadet etti. Ortak paydalarımız farklılıklarımızdan çok daha fazla.
Tabii ki her konuda yüzde yüz hemfikir olamayabiliriz. Ama ortak paydalarımızla birlikte ter dökebilmek, birlikte bu ülkenin kardeşlik dokusunu güçlendirebilmek, birlikte terör belasına son verebilmek için hepimizin üzerine düşen mesuliyetin gereğini yerine getirmemiz gerekir.”Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/bdp-li-belediyeye-surpriz-ziyaret/siyaset/siyasetdetay/17.02.2013/1669845/default.htmEtiketler: Avrupa , BDP , Siirt , Egemen Bağış , Başmüzakereci , Avrupa Birliği , Selim Sadak , terör , Tırnak , Egemen , Hepimizin , Başkanım , Hiç UnutmamHaber okunma sayısı: 867

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER