kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

‘BDP, İmralı sürecini tüm şeffaflığıyla halka anlatacak’

25 Şubat 2013 Pazartesi 08:47
bdp-imrali-surecini-tum-seffafligiyla-halka-anlatacak

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, akan kanın durmasının, hükümet ile Öcalan’ın varacağı mutabakata bağlı olduğunu söyledi.

Görüşmelerin kapalı kapılar arkasında olmayacağını söyleyen Demirtaş, izlenen yolun ve sürece ilişkin tüm gelişmelerin BDP tarafından şeffaf şekilde kamuoyuna anlatılacağını ifade etti.
Selahattin Demirtaş, BDP Mardin Milletvekili Erol Dora ve bazı partili yöneticilerle birlikte BDP Adıyaman İl Kongresi’ne katıldı. Öğle saatlerinde kente gelen Demirtaş, yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı Can Düğün Salonu’nda yapılan kongrede partililere hitap etti.
İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelerin tarihi bir süreç olduğunu ifade eden Demirtaş, sürecin nasıl işleyeceği ve nasıl devam edeceğine yönelik detayların kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. 
 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/-bdp-imrali-surecini-tum-seffafligiyla-halka-anlatacak-/siyaset/siyasetdetay/25.02.2013/1673040/default.htmEtiketler: BDP , Mardin , Selahattin Demirtaş , Adıyaman , Abdullah Öcalan , İmralı , DüğünHaber okunma sayısı: 877

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER