kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BDP heyeti İmralı'dan döndü, Öcalan'ın şu açıklamasını iletti

23 Şubat 2013 Cumartesi 19:38
bdp-heyeti-imralidan-dondu-ocalanin-su-aciklamasini-iletti

İmralı'ya giden BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan saat 18.10'da Ataköy Marina'ya döndü. Heyet sabah saat 09.20'da İmralı'ya hareket etmişti.

OynatDönen heyet adına açıklamayı Buldan, "Sayın Öcalan'ın çok kısa bir açıklamasını paylaşmak istiyoruz; Basına emeklerinden dolayı duyduğum saygılarımı iletiyorum.


Bu görüşme tarihi bir adımdır. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bütün taraflar bu süreçte çok dikkatli ve duyarlı olmadır. Devletin elinde tutsaklar var. PKK'nın elinde de tutsaklar var. PKK elindeki tutsaklara iyi davramalı. Umarım en kısa sürede ailelerine kavuşurlar" dedi.

Buldan , görüşmeyle ilgili gerekli açıklamalarının ve notların BDP eş başkanları tarafından paylaşılacağını kaydetti.

Heyet soru almadan Ataköy Marina'dan ayrıldıKaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/bdp-heyeti-imrali-dan-dondu-ocalan-in-su-aciklamasini-iletti/siyaset/siyasetdetay/23.02.2013/1672594/default.htmEtiketler: İstanbul , PKK , Diyarbakır , BDP , Ataköy , İmralı , Pervin Buldan , saat , Sırrı Süreyya Önder , Grup , PKK'nın , GerekliHaber okunma sayısı: 749

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER