kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

BDP çözüm süreci için ismi seçti

03 Mayıs 2013 Cuma 15:27
bdp-cozum-sureci-icin-ismi-secti

BDP, çözüm süreci konusunda oluşturulan Meclis Araştırma Komisyonu üyeliğine, Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu’nun ismini bildirdi.

BDP Grup Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, barış yollarının araştırılması ve çözüm sürecinin değerlendirilmesi amacıyla kurulan Araştırma Komisyonu’nda, temsilde eşitliğin sağlanması gerektiği ancak bütün partilerin temsiliyetinin sağlanamadığı belirtildi.

Barış ve Çözüm Komisyonu’nun, Ak Parti’den 10, BDP’den 1 milletvekili ile kurulduğu anımsatılan açıklamada, komisyon için Zenderlioğlu’nun görevlendirildiği kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca parti bünyesinde Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken başkanlığında bir komisyon kurulduğu bildirildi. Bu komisyonda ise İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Hakkari Milletvekili Adil Zozani ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu’nun görevlendirildiği duyuruldu.

CHP ve MHP’nin isim vermediği araştırma komisyonunun AK Parti’li üyeleri ise şöyle: AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan’ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ve Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları.

 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/bdp-cozum-sureci-icin-ismi-secti/siyaset/detay/1702894/default.htmEtiketler: İstanbul , CHP , Ankara , Diyarbakır , Adana , MHP , BDP , Van , Mersin , Şanlıurfa , Batman , Hakkari , Amasya , Adıyaman , Bitlis , Sebahat Tuncel , Afyonkarahisar , Çankırı , Bostancı , Pervin Buldan , Ak Parti , Parti , Yalçın Akdoğan , GrupHaber okunma sayısı: 840

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER