kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

AKP Seçimlere 6 Bin Kişilik Twitter Ekibiyle Girecek

15 Eylül 2013 Pazar 16:35
akp-secimlere-6-bin-kisilik-twitter-ekibiyle-girecek

Gezi olaylarından sonra sosyal medyanın gücünü keşfeden AKP, yerel seçimler öncesi 6 bin kişilik sosyal medya ordusu ile seçimlere asılacak.

Gezi olaylarının ardından sosyal medyanın gücünü keşfeden AK Parti, bu alanda eksik olduğunu fark ettikten sonra büyük bir atağa kalktı.

AKP TWİTTER'I KEŞFETTİ

Eylemlerin hemen ardından teşkilata sosyal medya genelgeleri gönderen Genel Merkez, şimdi de bu gücü yerel seçimlerde kullanmaya hazırlanıyor. Böylece, birkaç ay önce aleyhine olan Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya ortamlarını lehine çevirmeyi planlıyor.

6 BİN KİŞİLİK SOSYAL MEDYA ORDUSUİktidar partisi bunun için Türkiye genelinde il ve ilçe sosyal medya sorumluları belirledi. Onların altında çalışan ekiplerle birlikte toplam sayı 6 bini buluyor. Bu ekipler, yerel seçim sürecinde sanal âlemde propaganda yapacak; kamuoyunu fotoğraf, görüntü ve yazılarla bilgilendirecek. Sloganlar, aday tanıtımı ve projeler anlatılacak.

AK Parti, Genel Merkez’de ‘Sosyal Medya Koordinasyon Merkezi’ oluşturdu. Hüseyin Çelik’in başında olduğu Tanıtım Medya Başkanlığı, Süleyman Soylu’nun başında olduğu Ar-Ge Başkanlığı ile Gençlik Kolları koordine ediyor.

81 ilin sosyal medya sorumluları belirlendi. Bu isimler, Ankara’da eğitimden geçirildi. Bunun için Genel Merkez’de bir ‘sosyal medya sınıfı’ kuruldu. Eğitimler grup grup devam ediyor. 953 ilçede de aynı şekilde sosyal medya uzmanları olacak. Sosyal medya timleri ağırlıklı olarak büyük şehirlere yüklenecek.

İstanbul’da 1000, Ankara’da 600, İzmir’de de 400 kişilik ekipler görev alacak. Seçim kampanyasına destek verilirken karşıtlık üretilmemesi ve projenin ters tepmemesi için de eğitimler sıkı tutuluyor. Görev alacak kişilere, nasıl bir dil kullanacakları, üsluplarının nasıl olması gerektiği de anlatılıyor.

zaman

 Haber okunma sayısı: 900

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ