kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Keskin: Sarıgül CHP'ye kayıt yapacak

23 Eylül 2013 Pazartesi 12:43
adnan-keskin-sarigul-chpye-kayit-yapacak

En sıkı Sarıgül karşıtı olarak bilinen CHP'li Keskin: 'Önümüzdeki günlerde CHP’ye kaydolabileceği düşüncesindeyim.'

 

CHP’nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün önümüzdeki günlerde CHP’ye kaydolacağı düşüncesinde olduğunu söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Sarıgül’ün CHP’ye geçmesi için kendisinin de içinde bulunduğu gruplarla önemli görüşmeler yapıldığını belirten Keskin şunları anlattı:

SARIGÜL CHP'YE KAYDOLACAK

“Kendisi baştan beri CHP’ye sempati duyuyordu. CHP kültürünü almış, çalışmış, yerel yönetimlerde ciddi ve başarılı örnekler sergilemiş bu arkadaşımızın CHP’ye gelip partimizin mensubu olmasını arzuluyorduk. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki günlerde Sarıgül CHP’ye kaydolacaktır. Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu uygun görürse yerel seçimlere girecektir. Kendisi de başvurabilir. Başka formüller de üretilebilir. tüzüğün farklı yorumları var. Hukuk kurallarının getirdiği engeller aşılabilir. Önemli olan görüş ve anlayış birliğine varılması. O birlik de sağlanmış durumda.”

“AZİZ BEY ZATEN ADAY”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden adaylık için dosya vermediği halde, cumartesi günü Buca’da temel atma töreninde yerel seçim çalışmalarını başlatmasını değerlendiren Keskin, “Başkan Kocaoğlu üstü kapalı da olsa aday olacağını ilan etmiş. Aziz Bey zaten adaydı. Bugüne kadar başvurmadı ama, Genel Başkan’la görüştüğünde düşüncelerini ifade ediyordu. Hayırlı, uğurlu olsun. İzmir ve Türkiye için iyi bir netice getirir. Kendisi çalışkan ve gayret sarf eden biri. İzmirli’lere de önümüzdeki dönemlerde de güzel hizmetler sunacağına inanıyorum” dedi.
Haber okunma sayısı: 5272

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER