kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Sağlık Sigortası Yabancının İkameti İçin Önemli

18 Haziran 2015 Perşembe 13:01
saglik-sigortasi-yabancinin-ikameti-icin-onemli

Geçen yıl yeni bir kanun çıktı, bu kanun ile ikamet izni alacak olan yabancı uyruklu kişilerin bu işlemden önce zorunlu sağlık sigortası yaptırması mecburi hale getirildi. Yabancının sağlık sigortası yaptırması yabancıya bir çok açıdan avantaj sağlayacağı bir gerçektir. Düşüncesinize yabancı ülkemizde yaşamaya başladığında bu kişinin ihtiyaç duyacağı sağlık olanakları onların yaşam standartı için ne kadar önemlidir.

Burada en çok karışıklığa sebep olan konu ise yabancı sağlık sigortanın kapsamı. Kimi yerlerde Nefes Sağlık, İlk Yardım, Can Simidi gibi sadece acil durumları kapsayan poliçeler kabul edilirken kimi yerlerde sadece yatarak tedaviyi kapsayan poliçeler kabul edilmekte. Oysa ki sigortanın kapsamı hem yatarak hem ayakta tedaviyi karşılayacak şekilde olması lazımdır. Şu unutulmamalıdır ki yabancılar şubeleri sadece başvuruyu almakla yetkili olup onay makamı Göç İdaresi Başkanlığı olacaktır. Yabancılara sigorta konusunda hizmet alabilmek yabancı için bir avantaj gibi olsa dahi yabancıların bunu yaptırması zorunluluktur.

Yabancı bu hizmeti aldıktan sonra, ülkemizdeki yaşamında olası yaşayabileceği ki insandır yaşaması normaldir, sağlık sorunlarında ülkemizdeki hastanelerden, sağlık kurumlarından faydalanabilecek ve yaşam standartları her zaman üst seviyelerde olacaktır. Çok yerinde bir kanun olduğunu düşündüğüm yabancılara zorunlu sağlık sigortası oturum izni için yaptırılması gereken mecburi bir işlemdir. Yabancı sağlık sigortası konusu bir çok soru işaretinin müşteri olarak yaşandığı bir konu gibi duruyor ve yabancı kişiler sigorta işini halledebilmek için ne gibi işlemler yapacağını, kiminle çalışacağını, ne gibi prosedürler gerçekleştireceğini bilmiyor.

Yabancının bu işlemleri yaptıracağı mutlaka bir acente, danışman firma bulması gerektiği gerçeğini unutmaması gerekir. Eğer ki kendi yapacağı işlemleri biliyor ise konu hakkında bişey diyemem, kendisi yapabilir. Yabancı bir ülkede yapacağı prosedürleri, gerekli belgeleri ve işlemleri nasıl yapacağını biliyor ise yabancı bunu kendiside yapabilir. Ama unutulmamalıdır ki yabancının mutlaka bir sigorta acentesine başvurması ve zorunlu sağlık sigortasını ülkemizde oturum izni belgesi alabilmesi yaptırması şarttır.Kişinin yapması gereken iş, öncelikli olarak danışmanlık faaliyetleri gösteren bir acente firması araştırılmalı ve bulunmalı. Bu firmadan profesyonel anlamda destek alınmalı ve zorunlu sağlık sigortası için ne gibi belgeler, ne gibi işlemler yapacağınızı öğrenmelisiniz. Daha sonra gereken faaliyetler yapıldıktan sonra yabancı uyruklu vatandaşın oturum izni alması için önünde bir engel kalmamaktadır. Sigortacınız kim olarak hizmetlerden daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilir ve sitemizdeki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Gerekirse e-posta yoluyla veya üşeniyorsanız telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz internet sayfamıza girmek için altta bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Oturum izni için en kısa zamanda zorunlu sağlık sigortanızı yaptırın, yaşamanızı rahatça sürdürün. Sigortacınız kim acente ile sigortanızı kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Yabancılara sigorta: http://www.ikametsigortasi.net/Haber okunma sayısı: 1043

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER