kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
islam-dunyasi-turk-islam-birligi-ile-duzelecektir

İslam Dünyası Türk İslam Birliği ile Düzelecektir

İslam Dünyasının düzelmesi ve mevcut bozgunculuk ve fesat ortamının bitmesi için yapılması gereken İslam dünyasının, Müslümanların birlik olmasıdır.

gaziantepte-islam-birligi-konferansi-duzenlendi

Gaziantep'te İslam Birliği Konferansı Düzenlendi

Gaziantep,İslam Birliği temalı önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı.

sevgi-baris-kardeslik-ve-birlige-cagri-konferansi

Sevgi, Barış, Kardeşlik ve Birliğe Çağrı Konferansı

İslam Birliği Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan Sevgi, Barış, Kardeşlik ve Birliğe Çağrı Konferansı bu Cumartesi Gaziantep'te yapılacak...

muslumanlara-ne-oldu

Müslümanlara Ne Oldu?

Son yıllarda İslam dendiğinde insanların ilk aklına gelenler

neden-turk-islam-birligi-gerekli-

Neden Türk İslam Birliği Gerekli ?

Türk-İslam birliği gerekli çünkü tüm dünya acı içinde, müslümanların maruz kaldığı zulüm bitmiyor, aksine artıyor

muslumanlarin-birligi-en-hayati-konudur

Müslümanların Birliği En Hayati Konudur

Pek çok insan rahatlıkla koltuğuna uzanmış TV izlerken ve kurabiyeler eşliğinde sıcak çaylarını yudumlarken, dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca Müslüman kardeşimiz ağır bir zulüm altında hayatta kalabilme mücadelesi veriyor.

dindar-yahudilere-ve-hiristiyanlara-sefkat-gostermek-

Dindar Yahudilere ve Hıristiyanlara şefkat göstermek

Müslümanlar Allah'ın Peygamberimiz (s.a.v.)’den önce gönderdiği tüm peygamberlere iman ederler ve hiçbirini diğerinden ayırt etmeksizin sevip sayarlar.

suriyede-savas-yerine-baris-operasyonu-yapilsin

Suriye’de Savaş Yerine Barış Operasyonu Yapılsın

Günlerdir tüm dünya Beşer Esad’ın kimyasal silah kullanıp kullanmadığını tartışıyor. Kimyasal silah kullandığı artık aşikar, ancak daha önemlisi Suriye’de 2 yılı aşkın süredir devam eden yıkım ve bu yıkıma dünyanın büyük kısmının sessiz kalması.

islam-dunyasinda-akan-kanin-nedeni-ihtilaf

İslam Dünyasında Akan Kanın Nedeni: İhtilaf

Günümüzde İslam dünyasında akan kanın başlıca sebeplerinden biri Müslümanlar arasındaki çekişmeler.

myanmarda-yasananlar-insanlik-sucudur

Myanmar’da Yaşananlar İnsanlık Suçudur

Myanmar'ın Arakan eyaletindeki Rohingya Müslümanlarına karşı acımasız yöntemlerle yürütülen etnik temizlik hareketi sürecinde yaşanan katliam, zulüm, işkence ve vahşetin boyutları hayal gücünün sınırlarını zorlayacak niteliktedir.

insani-yardimlar-suriyedeki-sorunlara--cozum-olamaz

İnsani Yardımlar Suriye’deki Sorunlara Çözüm Olamaz

Suriye’de yaşanan olayların etkisi gün geçtikçe artmaktadır. 21 aydır devam eden olayların çözümüne yönelik herhangi bir sonuca ulaşılamadığı için, bu süre içinde 30 bin insan hayatını kaybetmiş, kayıtlı mülteci sayısı ise 380 bini aşmıştır. Özellikle Ağustos ayından itibaren komünist derin devletin askeri saldırılarını arttırmasıyla sivil halk büyük yıkım ve zarara uğramıştır. Günümüzde Suriye’de yaşanan bu olaylara Peygamber Efendimiz (s.a.v.) pek çok hadisinde dikkat çekmiştir. Hz. Mehdi (a.s.)’ın çıkış alametlerinden biri olan Suriye’deki olaylar, hadislerde bildirildiği gibi Allah’ın izniyle Hz. Mehdi (a.s.) vesilesiyle çözülecektir.

muslumanlar-birlik-olsalardi-abdulkadir-mollayi-idam-edemezlerdi

Müslümanlar Birlik Olsalardı Abdülkadir Molla'yı İdam Edemezlerdi

“Bangladeş’de cemati islami’nin lideri Molla’nın avukatı Tajülislam, idam edilmeden önce ‘Molla’nın sadece İslami bir partinin lideri olduğu için öldürüldüğünü’ söyledi. Aynı zamanda son sözlerinde de, “Hayatı ve ölümü verecek olan Allah’tır. Kaderi çizen Allah’tır, ben Allah’tan gelen her şeye razıyım” ifadelerini kullandı.”

en-acil-ihtiyac-muslumanlarin-birlik-olmasidir

En acil ihtiyaç Müslümanların Birlik Olmasıdır

Güç birliği yapmayan ülkelerin tek başlarına dünya politikalarında söz sahibi olamadığı günümüzde, birçok uluslararası birliğin kuruluşuna da şahitlik etmekteyiz.

kuran-ahlakina-uymak-turkiyeyi-super-guc-yapacaktir

Kuran ahlakına uymak Türkiye'yi süper güç yapacaktır

New York Times gazetesi, Türkiye'nin genç nüfusu ve dinamik yapısıyla 2016 yılında Osmanlı'nın izinden giden süper bir güç olacağı öngörüsünde bulunmuştur. Dergimizin birçok sayısında işlenilen bu konuyu artık Batılı analistler de görmeye başlamış ve buna göre bir strateji belirleme arayışına girmişlerdir.

musluman-ulkelerin-birlik-olmasi-ortadoguda-akan-kanin-durmasi-icin-onemlidir

Müslüman Ülkelerin Birlik Olması Ortadoğu’da Akan Kanın Durması İçin Önemlidir

Günümüzde İslam dünyasında yaşanan olaylar, İslam alemindeki önemli gelişmelerin de bir göstergesidir. Başta Suriye olmak üzere pek çok İslam ülkesinde demokratik olmayan yönetimlerin mazlum halkı uzun yıllardır baskı altında tuttuğu açık bir gerçektir. Bu yönetimlerin adil olmayan uygulamalarının halkı fakirlik ve yokluk içinde bıraktığı da bilinmektedir. Halkın düşüncesini ifade etmesini, dinini dilediği gibi yaşamasını, İslam'ı özgürce anlatmasını yasaklayan, bu yasaklara uymayanları işkencelerle, tutuklamalarla, hatta öldürme tehdidiyle baskı altına almaya çalışan zalim zihniyetin değişmesi gerektiği de açıktır. Bu zihniyetin değişmesi ve İslam dininin gereği olan barış, huzur ve kardeşliğin başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyaya hakim olması için Mehdiyet’e zemin hazırlanması önemli bir görevdir. Bu görevi üstlenecek ve İslam alemini birleştirecek olan ülke elbette ki, Hz. Mehdi (a.s.)’ın Allah’ın izniyle zuhur ettiği Türkiye’dir. www.kurtkardeslerimiz.beyazsiteler.com

muminlerin-birbirini-sevmesi-farzdir

Müminlerin Birbirini Sevmesi Farzdır

Hayatın anlamı iman ve sevgidir. Allah, sevmeyi ve sevilmeyi sever. Allah evreni sevgi üzerine kurmuştur. Her şeyde bu gerçeği görürüz. Yeryüzünün bu kadar sanatlı olması, renklerin çeşitliliği, doğanın estetiği, hayvanların güzelliği tamamen Allah’ın kullarına ikramından, sevgisindendir.

muslumanlar-uzerindeki-sinsi-planlarin-tek-cozumu-ittihad-i-islamdir

Müslümanlar Üzerindeki Sinsi Planların Tek Çözümü İttihad-ı İslam'dır

Dünya üzerinde gelişen önemli olayları dikkatli ve derinlemesine incelediğimizde genel olarak şu değişmez sonuca ulaşırız: Olayların hep bir zahiri yani görünen yönleri ve görünen nedenleri vardır. Aynı zamanda hep bir de batıni yani perde arkasında gizlenen, ilk bakışta algılanmayan gerçek amaç ve nedenleri vardır. İnsanların büyük çoğunluğu da genelde olayları zahiri/görünen sebeplerine göre yorumlar ve değerlendirirler. Derin dünyanın çizdiği sahte dünyanın kurallarını, su yüzündeki sebep ve sonuç ilişkilerini görür ve yaşarlar.

patani-muslumanlarinin-kurtulusu-turk-islam-birligi-

Patani Müslümanlarının Kurtuluşu Türk İslam Birliği

Tayland’a bağlı özerk bir bölge olan Patani'de Müslümanların maruz kaldığı şiddet ve baskı, dünya kamuoyu tarafından pek bilinmemektedir. Oysa Güneydoğu Asya'nın bu bereketli ve zengin topraklarında yaklaşık 200 yıldır büyük bir zulüm devam etmektedir.

suriyedeki-olaylarin-bitmesi-icin-tek-cozum-turk-islam-birligi

Suriye'deki Olayların Bitmesi İçin Tek Çözüm Türk İslam Birliği

İnsani Yardımlar Suriye’deki Sorunlara Çözüm Olamaz