kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

On Saniyede Bir Tabak Baklava Yedi

29 Eylül 2013 Pazar 11:09
on-saniyede-bir-tabak-baklava-yedi

Gaziantep mutfağının zengin çeşitlerini İstanbul'da tanıtmaya çalışan Gaziantepliler Derneği yetkilileri, yarışmada 10 saniyede bir tabak baklava yiyen yarışmacıyı şaşkınlıkla izledi.

Özellikle tatlı türleriyle bilinen ve zengin bir yelpazeye sahip olan Gaziantep mutfağı İstanbul'a taşındı. Avrupa Yakası Gaziantepliler Derneği tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen 2. Avrupa Yakası Gaziantep Yiyecekleri Şenliği, hem sergilenen leziz ürünler, hem de bu ürünlerin tanıtımına gösterilen rağbet ile dikkat çekti.

Beylikdüzü Belediyesi'nin de desteğiyle Çarşamba Pazarı alanında başlayan şenliklerde, Gaziantep sofrasının dünyaca meşhur kebap ve tatlıları tanıtıldı. Katmer, fıstıklı baklava ve diğer tatlı türlerini büyük bir ilgiyle tadan ziyaretçiler baklava ve kebap yeme yarışmasına da büyük ilgi gösterdi. Gösterilen ilgi sadece izleme boyutunda kalmadı. Yarışmaya katılan ve yeme konusunda maharetlerini sergileyen ziyaretçilerden Mustafa Demircioğlu, 10 saniyede bir tabak baklavayı yiyerek jüriyi hayretler içinde bıraktı. Yemek konusunda rakip tanımadığını belirten Demircioğlu, rakiplerini yarışmaya katılmamaları konusunda uyardığını ancak rakiplerinin bu uyarıyı dikkate almadıkları için hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi. Demircioğlu, baklava yeme konusunda gösterdiği maharet karşılığında bir altın ile ödüllendirildi.

Dernek Başkanı Fahri Bahattin Öztütüncü, şenlikte mumbardan kelle paçaya kadar Gaziantep'in eşsiz lezzetlerini İstanbulluların beğenisine sunduklarını belirterek, aktivitelerle Gaziantep kültürünü en iyi şekilde tanıttıklarını söyledi.
Şenlik Pazar akşamına kadar devam edecek.

On saniyede bir tabak baklava yediHaber okunma sayısı: 1637

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER