kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">
turkiye-cumhurbaskanligi-hukumet-sistemine-gecti cumhurbaskanligina-bagli-kurum-ve-kuruluslar-belirlendi erdoganin-yeminiyle-yeni-sistem-resmen-baslayacak tekirdagdaki-tren-kazasiyla-ilgili-gecici-yayin-yasagi-kaldirildi istanbulda-toplu-ulasim-bayramda-yuzde-50-indirimli-olacak prof-dr-aksoy-hayvan-hastanelerinin-cogalmasi-gerekiyor erdogan-ilk-yurt-disi-ziyaretlerini-kktc-ve-azerbaycana-yapacak ebeveynlere-sosyal-medya-paylasimi-uyarisi turizmde-yaz-bereketi-basladi 34-gunde-50-kisi-boguldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’de yemin etmesiyle birlikte Türkiye’de parlamenter sistem sona erdi.

Devlet Arşivleri, Devlet Denetleme Kurulu, Diyanet İşleri, Genelkurmay, Milli Güvenlik Kurulu, İletişim, Savunma Sanayi, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, MİT, Milli Saraylar İdaresi ile

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, TBMM'de edeceği yemin sonrası yeni sistem resmen başlayacak, kabinesi de Külliye'deki "Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni"nin ardından

RTÜK, Başbakanlık yazısı ile Tekirdağ'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili alınan geçici yayın yasağının kaldırıldığını bildirdi.

İstanbul'da, Kurban Bayramı dolayısıyla, 20 ile 24 Ağustos tarihleri arasında toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olmasına karar verildi.

Konferans Başkanı Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, "Hayvan hastanelerinin çoğalması gerekiyor. Sağlıklı hayvanların artması sağlıklı insanların artması demektir." dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurt dışı ziyaretlerini 10 Temmuz'da Azerbaycan ve KKTC'ye gerçekleştirecek.

Sosyal medya ve internette özel bilgilerini ve gittikleri mekanları kontrolsüz şekilde paylaşan ebeveynlerin, başta çocuk istismarı olmak üzere birçok konuda kötü niyetli kişilere zemin

Turizmciler, Türkiye için en yoğun tatil döneminin başladığını, otellerin yüzde 100 doluluk oranlarına ulaştığını belirterek yaz döneminden umutlu olduklarını söylediler.

Yurt genelinde 1 Haziran-4 Temmuz tarihlerinde 30 ilde deniz, göl, dere ve sulama kanalı gibi yerlere giren 29'u çocuk 50 kişi boğuldu.

fantastik-dortlu-3

Fantastik Dörtlü 3

Yaz ayları ile hız kesmeden devam eden yeni filmler furyasına her hafta en güzel filmler eklenmeye devam ediyor.

islam-dininin-modern-ve-kaliteli-yonunu-tanitan-dunya-lideri-ataturk

İslam Dininin Modern ve Kaliteli Yönünü Tanıtan Dünya Lideri: Atatürk

Atatürk Türk Milleti’ni, “Türkiye Cumhuriyetini kuran Türk halkına, Türk Milleti denir” sözleri ile tanımlamıştır. Atatürk’e göre, Türk halkı birbiriyle kaynaşmış, müşterek bir geçmişe ve kültüre sahip, milli ülküler için gelecekte birlikte yaşama arzusunda olan bir topluluk olarak, Türk Milleti’ni oluşturur.

pkknin-silah-birakma-iddiasi-bir-aldatmacadan-ibarettir

Pkk'nın Silah Bırakma İddiası Bir Aldatmacadan İbarettir

PKK, 1984’ten beri askerlerimizi ve çocuk kadın demeden vatandaşlarımızı şehit ediyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiği 80 bini aşan terör saldırısıyla 40 bin vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Şimdi ise gündemde bir iddia var, “PKK silah bırakacak.”

islam-adina-yapilan-saldirilari-durdurmak-elimizde

İSLAM ADINA YAPILAN SALDIRILARI DURDURMAK ELİMİZDE

Alçakça işlenmiş terör eylemlerinin İslam’la bağdaştırılması, bunları gerçekleştiren terörist katillerin ise sözde cihad yapan Müslümanlar şeklinde lanse edilmesi çok büyük bir iftira ve haksızlıktır ve bu tavır koyu bir cehaletten kaynaklanır. Bağnaz din anlayışını savunup İslam adına gerçekleştirilen saldırıları kınamak neden samimi bir yaklaşım değildir? İslam adına işlenen cinayetleri önlemenin yolu nedir?

muslumanlar-ramazanda-ittifakla-ittihad-i-islam-icin-dua-etmelidirler

Müslümanlar Ramazan’da İttifakla İttihad-ı İslam İçin Dua Etmelidirler

Günümüzde dünyanın pek çok ülkesinde büyük bir zulüm yaşanmaktadır. Dünyadaki pek çok ülkenin rahat ve huzurlu olduğundan söz etmek ise mümkün değildir. Sorunlu ülkeler içinde çok sayıda İslam ülkesinin de yer alması ise hepimizin sorumluluğundadır.

bogaza-yeni-arabali-vapur-hatti

Boğaz'a yeni arabalı vapur hattı

İstanbul Boğazı'ndaki araç trafiğini rahatlatmak amacıyla yeni bir arabalı vapur hattı hizmete giriyor. İstinye ile Çubuklu arasında hizmet verecek arabalı vapur hattı onaylandı

istanbulda-11-arac-birbirine-girdi

İstanbul'da 11 araç birbirine girdi

İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde, aralarında polis otosunun da bulunduğu 11 araç birbirine girdi.

ingiltere-ucagi-istanbula-acil-inis-yapti

İngiltere uçağı İstanbul'a acil iniş yaptı

Easyjet'in Antalya-Londra seferini yapan uçak, kabininde yanık kokusu hissedilmesi üzerine İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

yabanci-doktor-musluman-oldu

Yabancı Doktor Müslüman Oldu

Rus Doktor Anna Bobrikova, Türkiye'ye tatil için gelmişti ama yaptığı araştırmalardav ve ezanı duyduktan sonra Müslüman oldu.