kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Samsun'da BDP gerginliği

19 Şubat 2013 Salı 16:37
samsunda-bdp-gerginligi

TKP binasının çevresinde toplanan kalabalık yüzünden içerideki yaklaşık 35 kişi mahsur kaldı. Aşağıdakiler zaman zaman binayı taş yağmuruna tutuyor.

 Samsun'da kimliği belirsiz grup tarafından BDP'lilerin kente gelmesi dolayısıyla eylem düzenlendi. Grup BDP'li heyetin kaldığı otele doğru taş attı, polis göstericilerin otele yaklaşmasına izin vermedi.

OynatTKP VE DERNEK BİNASINA TAŞLI SALDIRI

Samsun’da BDP’li vekillerin ziyaret etmeyi planladığı 78’liler Dayanışma ve Araştırma Derneği’nin bulunduğu binanın önünde toplanan yaklaşık 1000 kişilik grup ile onlara engel olmak isteyen polisler karşı karşıya geldi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı derneğin yanı sıra TKP, Halk Evleri ve Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin il teşkilatlarının da bulunduğu binaya girmek isteyen kalabalığa polisler biber gazı sıkarak müdahale etti.

Göstericiler bu sırada taş atarak binanın camlarını kırdı. Bunun üzerine binanın çatısına çıkan 78’liler Dayanışma ve Araştırma Derneği, Halk Evleri, TKP ile Eşitlik ve Demokrasi Partisi üyeleri de aşağıdaki gruba gelen taşları attı. Polis, binaya girerek TKP tabelasına bayrak asan kişileri güçlükle dışarı çıkardı. Çevreden ayrılmamakta direnen göstericiler sloganlar atarak BDP heyetini protesto etti.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/samsun-da-bdp-gerginligi/gundem/gundemdetay/19.02.2013/1670825/default.htmEtiketler: BDP , Samsun , biber gazı , TKP , Grup , Samsun'daHaber okunma sayısı: 1018

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER