kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Öğretmen ataması için başvurular sona eriyor

08 Şubat 2016 Pazartesi 05:39
ogretmen-atamasi-icin-basvurular-sona-eriyor

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumları için açılan 30 bin öğretmen kadrosuna başvurular, yarın sona erecek.

 

50 PUAN VE ÜZERİ ALINMALI

MEB'e bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca,  İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar içinse "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak. Mezuniyetleri birden fazla alana uygun adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucuna göre bir alana başvuruda bulunabilecek. 

Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

 

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr"adreslerindeki “Elektronik  Başvuru Formunu” kullanarak başvurularını yapacak.

Haberin etiketleri:

atama


Haber okunma sayısı: 1244

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER