kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

“Milli Birlik ve Kardeşlik Şuuru” paneline önemli isimler katıldı

06 Ekim 2015 Salı 17:03
milli-birlik-ve-kardeslik-suuru-paneline-onemli-isimler-katildi

“MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK ŞUURU” paneli, her kesimden değerli isimleri bir araya getirmeyi başardı. AKİKAD (Aktif İş Kadınları Derneği’nin) 5 Ekim 2015 Pazartesi günü, saat 14.00’da İstanbul’da düzenlediği panel, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Panele konularında uzman siyasetçiler, seçkin akademisyen, yazar, sanatçı ve medya mensuplarından çok fazla sayıda konuşmacı katıldı.

“MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK ŞUURU” paneli, her kesimden değerli isimleri bir araya getirmeyi başardı.

AKİKAD (Aktif İş Kadınları Derneği’nin) 5 Ekim 2015 Pazartesi günü, saat 14.00’da İstanbul’da düzenlediği panel, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Panele konularında uzman siyasetçiler, seçkin akademisyen, yazar, sanatçı ve medya mensuplarından çok fazla sayıda konuşmacı katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben dünyada huzurun ancak inananların birlik olmalarıyla mümkün olacağını delilleriyle ortaya koyan bir film gösterimi yapıldı.

Basının büyük ilgi gösterdiği, tüm halkımıza ücretsiz olan panel, şehitlere ithafen düzenlendi, şehit aileleri de onur konuğu oldu. Aktif İş Kadınları Derneği yöneticilerinden Gülten Erdem Ünlü, Ayça Pars, Aslı Hantal ve Deniz Tanık tarafından organize edilen panel milli şuurun önemini konuşmak, bölünmeye ve ayrılmaya karşı tek vücut olmanın önemini vurgulamak amacıyla yapıldı. İki oturumdan oluşan panelde gün boyunca şehit ailelerine ve misafirlere özel ikramlar yapıldı.Yer yer duygusal anlara sahne olan panelin katılımcıları, her kesimden farklı görüş sahibi olan renkli simalardı;
Bülent Akarcalı (Sağlık ve Sosyal Yardım ve Turizm E. Bakanı), Fermani Altun (Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı), Emre Kocaoğlu (21. Dönem Milletvekili, Türk Demokrasi Vakfı Bşkn.), Abdurrahman Kurt, AKP 23 dönem milletvekili, Ali Müfit Gürtuna (Siyasetçi, İstanbul Büyükşehir Eski Belediye Başkanı), Zuhal Mansfield (DEIK, Türk-Mısır İş Konseyi Bşkn.) Nermin Bezmen (Yazar, İşkadını), Doç. Dr. Mehmet Çelik (Bahçeşehir Ün. Öğr. Üyesi), Ziya Sözen (Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı), Fatih Kavaloğlu (Adnan Menderes Federasyonu Gen. Bşkn.) Hamit Göktürk (Doğu Türkistan Vakfı bşk), Tarık Sulo Cevizci (Suriye Türkmenleri Sözcüsü), Şencan Bayramoğlu (Şehit Aileleri Dernek Başkanı), Sadrettin Karaduman (Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Saadet Partisi İstanbul Eski İl Başkanı), Şevket Apuhan (MHP İstanbul milletvekili adayı, Ortadoğu gazetesi köşeyazarı), Serpin Alparslan (Ekonomi programı sunucusu)

Paneldeki bazı başlıklar, birlik ve beraberlik ruhuna her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğunu vurgulamak açısından oldukça dikkat çekici idi.
Abdurrahman Kurt, (AKP 23 dönem milletvekili); “Dillerinizin ve ırklarınızın farklı olması Allah’ın ayetlerindendir” düsturuyla söze başladı. Bülent Akarcalı (Sağlık ve Sosyal Yardım ve Turizm E. Bakanı): “Malum medya ve iş dünyasına soruyorum; şehitler için neredesiniz? Şehitler için neden sesiniz çıkmıyor?” dedi.
Ziya Sözen (Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı); “Bingöllü Zazayım, şehit çocuğuyum ve bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Fermani Altun (Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı): “Hayatınızda muhabbet istişare yoksa doğruyu bulmazsınız, son 50 yılda muhabbeti kaybettik” dedi.
Sosyal medyanın popüler ismi gazeteci, televizyoncu ve oyuncu Kalust Şalcıoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı panel bazı yerel ve ulusal kanallardan canlı olarak yayınlandı. Ayrıca kamuoyu tarafından tanınmış pek çok siyasetçi, akademisyen, sanatçı ve gazeteciye plaket verildi.
Panelde göze çarpan ve ödül alan renkli simalardan bazıları; Murat Uygur (Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen), Canan Kalsın (AKP 23 dönem milletvekili), Avukat Gülnaz Aykaş (Alevi dernekleri), Engin Çağlar (Sinema Sanatçısı), Oğuz Gözen (Yönetmen), Koray Kamacı (Araştırmacı, yazar, Önce vatan gazetesi), Ertem Göreç (Yönetmen, senarist), Murat Altun(Şahlanış Hareketi), Fatih Kavaloğlu (Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Genel Başkanı- Fenerbahçe Spor Kulübü yüksek divan kurulu üyesi), Murat Sarıkahya( Irak Türkmeneli Partisi sözcüsü), İshak beyazay (Milli Gazete yazarı), Hakan İbalar (Balkan Türkleri Dernek Başkanı), Bora Gencer (Ses sanatçısı), Vadullah Taş (Oyuncu)

 Haber okunma sayısı: 1482

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER