kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Oktar'dan Hükümete “HAKEM HAKİMLER” Önerisi

28 Nisan 2013 Pazar 17:28
adnan-oktardan-hukumete-hakem-hakimler-onerisi

Adnan Oktar hakimlerin yapabileceği hatalara karşı dava açılmasının önündeki engellerin “Hakem Hakimler Heyeti” ile giderilebileceğini söyledi


Adnan Oktar bazı davalarda oluşabilecek galiz ve açık hakim hatalarının şikayet edilmesinde engeller olduğunu ve bu durumun bir çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi. Adnan Oktar “Hakimlere dava açılamıyor. Bu büyük bir yanlış. Bir hakim galiz ve açık bir yanlış yapıyorsa ona dava açılabilmeli. Böylece galiz hataların iletilebileceği Hakem Hakimler Heyeti şeklinde bir kurul oluşturulursa bu sorun ortadan kaldırılabilir” dedi.

 

İŞTE ADNAN OKTAR'IN HAKEM HAKİMLER ÖNERİSİ:
 

“Yargıda adalet olması gerekiyor. Evet yargı güçlü olsun ama yargıya da kimse karışmasın demek yanlıştır. Yargıyı kontrol eden sistemler gerekli.
 

Mesela yargıyı kontrol eden hakimler olsun. Hakim Haşa yanlış karar vermez demek olmaz. Bazen hakimler galiz hatalar yapabiliyorlar. Ama buna karşı dava açılamıyor. Benim önerim 'Hakem Hakimler' şeklinde bir yapı oluşturulsun. 10 kişilik bir Hakem Hakimler Heyeti'ne hakimlerin galiz hata yaptığı düşünülen davalar taşınabilsin.

Elbette hakimleri yıpratmak için açılmış bir dava olursa da bunu Hakem Hakimler tespit edip, davayı açan kişiye de ceza versinler. Hakimi yıldırmaya kalkmak da çok anormal bir hareket. Böylece kimse hakimleri yıpratmaya yeltenemez. Ama dediğim gibi bir hakim galiz bir hata yapmışsa, bunun da düzeltilmesi, ilgili hakime gereken uygulamanın yapılması lazım. Bunu da Hakem Hakimler Heyeti yapsın. Böyle bir düzenleme şart.” Haber okunma sayısı: 2969

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER