kizilay_banner_728X090 width="728" height="90" title="">

Adnan Oktar: “Tayyip Hocam’ın milletin hayrına çalıştığı açıkça görülmüyor mu?”

24 Aralık 2013 Salı 06:12
adnan-oktar-tayyip-hocamin-milletin-hayrina-calistigi-acikca-gorulmuyor-mu

Kamuoyunda son günlerde sıkça tartışılan Ak Parti-Cemaat ilişkileri ve yolsuzluk iddialarının ardından Adnan Oktar dün gece A9 TV’deki programında ‘Başbakan Erdoğan’ın, iktidara geldiği günden bu yana tüm çabasının Türk milletinin menfaatlerinden yana olduğunu’ hatırlattı:

 Adnan Oktar’ın konuşmalarından bazı bölümler şöyleydi:

Adnan Oktar: “Tayyip Hocam iyi niyetli bir insan. Tayyip Hocamı böyle kötü niyetli biri gibi göstermeye çalışmak çok vicdansızlık olur. Günaha giriyorlar, çok ayıp yapıyorlar. Akıllıca bakıldığında, milletin aleyhine bir şey yok. Milletin lehine bir tavır var, anormal bir hareket yok.

Tayyip Hocam’da ben bir anormallik, bir yanlışlık göremiyorum. Milletin hayrına çalıştığı açıkça görülmüyor mu? O arada hadi diyelim ki adi suçlar işlendi, dört kişi, beş kişi işledi diye, bu niye bütün Ortadoğu’yu ilgilendirsin? Dünyanın her yerinde suç var. Alır götürür adamı hapse koyarsın olur biter. Suçu yoksa da beraat eder. Değil mi? Suçsuzsa da özür diler alnından öpersin. Türkiye’yi bütün Ortadoğu’yu sarsacak bir politikaya çekmek istiyorlar.

Benim gördüğüm Tayyip hocamın Türk milleti zengin olsun, Ortadoğu zengin olsun diye yaptığı şeyler var, kendisiyle ilgili bir problemi yok. Bir de Tayyip Hocam böyle şeye tenezzül edecek bir insan değil, dünyayla bir alıp veremediği yok. Altmış yaşına gelmiş bu insan; iki on sene sonra seksen yaşına gelecek, ne yapsın dünyayı.

Suç işlenmemiştir demiyorum, olmuş olabilir. Kardeşim adi suç, sıradan bir suç, al adamı koy hapse bu kadar. Bitti. Niye Türkiye’yi sallıyorsun, niye ortalığı birbirine katıyorsun?Fethullah Hoca da gereksiz yere bu bir konuda taraf oldu. Ama telafi edilmesi son derece kolay bir şey. Müslümanlıkta barışmak vardır, affedicilik vardır. Kimse dershanelere bir şey demez. Kazanıyorlarsa da kazansınlar dershanelerden. Haram yoldan kazanmıyor, istemeyen göndermesin. Dershaneler de kapanmayacak açıkça söyleyeyim.

Dolayısıyla bu kadar gerginliğe, bu kadar ağır sözlere filan gerek yok. Tayyip Hocam da; millet onun samimiyetine inanıyor. Kim ne derse desin, o yine halk desteğini alır, içi rahat etsin. Öyle bir konu olmaz.

Ama böyle bir dönemde şimdi seçimlerde Cumhurbaşkanı olarak değil de Başbakan olarak devam etmesi bence daha yerinde olur. Bu kadar karmaşık bir ortamda Cumhurbaşkanı olmaya kalkarsa, ortalık bayağı bir karışır gibi geliyor bana. Başbakan olarak görevine devam etsin, şu üç dönem olayını bir kere kaldırsın. Ne üçü, millet istediği müddetçe, istediği kadar seçilsin. Limit de konulmasın.

Millet de onun yanında olur, çünkü bayağı dürüst. Kendi adına bir şey yaptığı yok, vatan için millet için halk için yaptıkları var. Türk halkını düşünüyor, İran halkını düşünüyor, Ortadoğu halkını düşünüyor, ‘Amerika’nın Hazırolunu’ kabul etmemiş bu kadar, Amerikan komutunu kabul etmemiş. 

Böyle bir insan Başbakanla iftihar etmek gerekmiyor mu? Bak alenen İttihad-ı İslam’ı ve Mehdiyet’i savunan bir insan; alenen açıkça şakır şakır söylüyor. Boş nedenlerden böyle şevkli, gayretli bir insanı ekarte etmeye kalkarlarsa, biz onu kanunla hukukla engelleriz. Boşa debelenmesinler, hiçbir netice çıkmaz. (Adnan Oktar, 23 Aralık 2013, A9 TV)

 Haber okunma sayısı: 3493

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER